Facebook Google+ Twitter

Biskup Andrzej Jeż został nowym ordynariuszem diecezji tarnowskiej

12 maja Nuncjatura Apostolska w Polsce podała do publicznej wiadomości informację, iż nowym ordynariuszem diecezji tarnowskiej został mianowany biskup pomocniczy Andrzej Jeż.

Podczas odpustu diecezjalnego w Szczepanowie, administrator diecezji tarnowskiej, biskup Wiesław Lechowicz, uroczyście odczytał decyzję papieża Benedykta XVI który mianował kolejnym biskupem diecezji tarnowskiej Andrzeja Jeża, dotychczas bp. pomocniczego tejże diecezji.

Jest on kolejnym duszpasterzem, jednej z najprężniej działającej diecezji w polskim Kościele, który przejął władzę diecezjalną po Wiktorze Skworcu, obecnie sprawującym funkcję arcybiskupa katowickiego.

Decyzja o wyborze biskupa Jeża jest o tyle znacząca, iż jest on pierwszym biskupem ordynariuszem kościoła tarnowskiego, który wywodzi się z tej ziemi. Wcześniej pasterzami tarnowskimi byli m.in Józef Życiński, Jerzy Ablewicz.

Nowy biskup ordynariusz na zawołanie swojej pasterskiej posługi na tarnowskiej ziemi wybrał słowa: „Ad laudem Trinitatis et Deiparae” (Na chwałę Trójcy Świętej i Bogurodzicy). Diecezja tarnowska od lat szczyci się największą ilością powołań kapłańskich oraz wysyła najwięcej misjonarzy na misje zagraniczne.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

tom
  • tom
  • 03.06.2012 11:43

Zawsze ordynariuszem w Tarnowie byl ktos wybitny, a tu teraz takie 'cieple kluchy". Mam nadzieje ze bp Jez stanie na wysokosci zadania bo wiele jest zadan rozpoczetych, waznych dla Tarnowa i diecezji

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bednarz
  • Bednarz
  • 16.05.2012 13:00

Tak naprawde teraz dopiero pb Andrzej bedzie mial szansę wykazac sie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypada nowemu ordynariuszowi tarnowskiemu pogratulować nominacji i życzyć wielu łask Bożych w posłudze Pasterza Diecezji Tarnowskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
katolik
  • katolik
  • 14.05.2012 08:27

A czym On się wyróżnił jako biskup że dostał te stanowisko ??

Komentarz został ukrytyrozwiń
siostra Teresa
  • siostra Teresa
  • 12.05.2012 22:06

Niech Bóg Mu błogosławi i sił doda....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.