Facebook Google+ Twitter

Biskup Dydycz: Dziennikarze, nawróćcie się!

Według bp. Antoniego Dydycza stan polskiego dziennikarstwa jest fatalny. Dziennikarze, zamiast służyć prawdzie, są apostołami kłamstwa, manipulacji i dezinformacji: "Niech dziennikarze nie lękają się nawrócenia" - apeluje bp. Dydycz.

"Nawet Maria Magdalena została świętą, choć przeszłość miała nienajlepszą" - dodaje.

Parafrazując stwierdzenie prezydenta Reagana ("Imperium zła"), bp. Antoni Dydycz twierdzi, że polskie media budują imperium kłamstwa i zwodzą polski naród. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w Polsce nie przeprowadzono lustracji, a środowisko medialne, podobnie do naukowego, wciąż jest zakładnikiem PRL-u: "To powszechne, zakorzenione zakłamanie. Media w większości oparte są na starych kadrach poprzedniego systemu, które par excelence były oparte na kłamstwie" - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie" (nr 104).

W jego ocenie Kościół jest jedyną silną instytucją, która może tej polityce skutecznie się przeciwstawić. To dlatego, według duchownego, jest tak mocno atakowany.

Bp. Dydycz zdobył swoją popularność dzięki wypowiedzi, według której w polskich mediach hasają, nie napotykając większych oporów, Woland z kotem Behemotem. Kapłanowi w tym przypadku chodziło o zachowanie "Gazety Wyborczej" po marszu w obronie TV Trwam.

Dydycz nie ma również wątpliwości co do postawy PO w sprawie katastrofy smoleńskiej: "Niewątpliwie matactw w tej sprawie było tak wiele, że to nie mieści się w głowie" - mówi, ale jednocześnie zaznacza, że nie potrafi określić przyczyn tej postawy; nie wie czy to jest zła wola, czy raczej skutek nieudolności".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Katoliczka
  • Katoliczka
  • 09.05.2012 17:08

@Radosławie Kowalski.Mam doskonały temat do napisania.Wpierw to obejrzyj i uczciwie po katolicku się odnieś.proszę cię tak po katolicku.

Film dokumentalny o Tadeuszu Rydzyku - zobacz!


http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń
koko spoko
  • koko spoko
  • 08.05.2012 19:00

...Dydycz zastanawia się nad prawdziwymi motywami polskich ekspertów lotniczych,...
nikt bpa Dydycza pacierza nie uczy, niech bp Dydycz nie uczy polskich ekspertów lotniczych tego co znają zapewne dobrze tak jak on pacierze!!!!!!!!!!!!!!1

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 08.05.2012 16:36

Nareszcie Dydacz dołożył mediom SSAKIEWICZA - brawo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasi biskupi boja się dziennikarzy, bo ciężko ich kontrolować. Każdy dziennikarz ma swoje poglądy polityczne i światopoglądowe. I tylko udaje, że jest obiektywny. A ten apel, to niech biskup skieruje do o. Dyrektora, który straszy i dołuje ludzi. Dobry chrześcijanin, to smutny chrześcijanin, bo jak się gorliwie modli, to jest posłuszny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bracia Rojek
  • Bracia Rojek
  • 08.05.2012 10:40

>>>>>Wszystkie media pro rządowe to"Imperia zła "z którymi trzeba walczyć wszelkimi sposobami. Ba III RP to samo zło i trzeba to zwalczyć; dla dobra Polski i przyszłych pokoleń!<<<<<<

Komentarz został ukrytyrozwiń
ujokot
  • ujokot
  • 08.05.2012 07:58

nie wszystkie media buduja imperium zla.tylko media zwiazane z kosciolem i rydzykiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.