Facebook Google+ Twitter

Biskup Dzięga odwiedził chorych w tarnobrzeskim Hospicjum

W uroczystość Matki Bożej z Lourdes (11 lutego) obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu ks. bp. Andrzej Dzięga odprawił mszę świętą w intencji chorych

  Podziękowania chorych 11 lutego bp Andrzej Dzięga w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu odprawił mszę świętą w intencji chorych, a następnie udał się do Hospicjum Świętego Ojca Pio, mieszczącego się przy ul. Dąbrówki.

W homilii bp Dzięga wskazał na trzy podstawowe grupy cierpienia. Do pierwszej grupy ordynariusz zaliczył naturalne procesy, czyli starzenie się, słabnięcie i zamieranie funkcji organizmu. Stwierdził, że w tym przypadku najważniejsza jest opieka rodziny, która wspiera i z radością dzień po dniu przeżywa obecność tej osoby w rodzinie. Drugą grupę według biskupa sandomierskiego stanowi źródło problemów zdrowotnych, chorobowych, na które człowiek często nie ma wpływu.

- Zdarza się, że Bóg pozwala dotknąć kogoś cierpieniem nie po to, by go karać, aby się mścić. Ale tylko po to, aby pokazać wielkość miłości tego człowieka, wielkość wiary i piękno jego serca - mówił kaznodzieja.

Do trzeciej grupy zaliczył cierpienia wywołane czyimś grzechem, czyjąś złością, brakiem miłości. Na zakończenie bp Dzięga przypomniał, że cierpienie i choroba dotyka też duszy. Po mszy bp Dzięga udał się do Hospicjum Świętego Ojca Pio. Do zgromadzonych tam chorych powiedział: - Cierpienie to jest szczególne wybraństwo Boże. To jest szczególne Boże zaproszenie.

Następnie ordynariusz stwierdził: - Pan Bóg tego rodzaju krzyż, tego Błogosławieństworodzaju problem, problem cierpienia, daje komuś, komu najbardziej ufa.

Na zakończenie skierował do chorych prośbę, by swoje cierpienia ofiarowali Bogu w różnych intencjach i dodał, że są potrzebni nam wszystkim. - Bo my się przy was uczymy prawdy o życiu ludzkim, przy was się uczymy prawdy o miłości, przy was się uczymy prawdy o świętości, prawdy o Bogu i o człowieku - mówił biskup.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.