Facebook Google+ Twitter

Biskup Mering do ks. Bonieckiego: "Nergal sobie poradzi bez księdza parasola!"

Włocławski biskup Wiesław Mering skrytykował ks. Adama Bonieckiego za obronę Nergala na antenie TVN 24. "On przyjął grę, szerzy nienawiść. Nie on jeden" - tłumaczył zachowanie Adama Darskiego były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego".

Ksiądz Adam Boniecki, były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", wystąpił w obronie Nergala i władz TVP. "On przyjął grę, szerzy nienawiść. Nie on jeden. Natomiast w tej telewizji występuje w innej roli, zachowuje się kulturalnie i delikatnie i tym zaszokował" - mówił. Duchowny włocławski, ks. bp Wiesław Mering, odpowiedział na to zachowanie listem otwartym - czytamy w "Naszym Dzienniku".

"Nie widzi Ksiądz związku między "Nergalem" jako satanistą i jako jurorem?" - pyta w liście księdza Bonieckiego biskup Mering. "Proszę zatem zafundować sobie badania okulistyczne i nie szerzyć zamętu w umysłach wiernych, opowiadając schizofreniczne tezy" - napisał włocławski duszpasterz. "Ani jedna Jota nie może być zmieniona w Ewangelii, a nasze wypowiedzi powinny być: Tak, tak - nie, nie!" - uciął biskup.

Ks. bp Wiesław Mering jest przewodniczącym Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego. Od początku protestował przeciw uczestnictwu Adama Darskiego w telewizji publicznej. W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" odniósł się do pochopnych wypowiedzi księży katolickich. "Wtedy kapłan staje się wilkiem w owczarni, a nie pasterzem. Trzeba wreszcie dziś nazwać rzeczy po imieniu" - mówił biskup Mering.

"Dziesiątki tysięcy głosów ludzi, którzy zaprotestowali przeciwko obecności Nergala w telewizji, to najlepszy dowód na to, jak takie jasne stanowisko jest dziś potrzebne" - powiedział duchowny. Biskup stwierdził, że "nie można dziś tylko patrzeć na to, co mówią tzw. intelektualiści i im się podporządkowywać", lecz "trzeba wreszcie zauważyć głosy prostych ludzi, bo to oni, kiedy trzeba, stają w obronie Kościoła".

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.