Facebook Google+ Twitter

Biskup na urodzinach Radia Maryja: "Nie wystarczy rekonstrukcja rządu"

Biskup Józef Zawitkowski podczas mszy świętej z okazji 22. rocznicy Radia Maryja powiedział, że rozgłośni słuchają wierzący, z kolei bezbożni ją przeklinają. Nie obyło się bez aluzji natury politycznej i krytyki rządzących.

 / Fot. Adam Wojnar/Polskapresse)"Obudźcie się ludzie nauki, kultury, prawnicy, profesorowie! Obudźcie się księża, biskupi, nauczyciele! Obudź się Polsko! Niech ktoś stanie na areopagu i powie jeszcze raz: Non possumus! Dalej tak żyć nie możemy!" - mówił biskup Zawitkowski w homilii i dodał, że "nie wystarczy rekonstrukcja rządu, trzeba nam zmienić myślenie i poszerzyć serca". Ironizował też, że "pani ministra obroni pana ministra" i dodał, że w człowieku wierzącym, który to obserwuje może zrodzić się bunt. "Pozwólcie nam spokojnie żyć, spokojnie pracować i modlić się" - czytamy słowa biskupa na stronie Radia Maryja.

Mszy świętej przewodniczył biskup toruński Andrzej Suski, koncelebrował ją m.in. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i szef Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu oraz 12 innych biskupów - podaje PAP.

"Światło wiary i radość wiary, radość Ewangelii. Bardzo serdecznie dziękujemy za to, że możemy trwać razem z Radiem i TV Trwam w świetle wiary i z radością wiary dzieląc się nią z każdym, kto chce tylko wejść do macierzyńskiego serca i przestrzeni Kościoła" - mówił abp Wacław Depo.

Zgromadzenie skierowali list do papieża Franciszka, w którym nazwali Radio Maryja "wielkim darem" i "wspaniałym narzędziem ewangelizacji".

Uroczystość zgromadziła 10 tys. osób z całej Polski. Wzięli w niej udział politycy PiS: Mariusz Błaszczak i Joachim Brudziński, a także Zbigniew Ziobro i Beata Kempa z Solidarnej Polski.

Radio Maryja nadało pierwszą audycję 8 grudnia 1991 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jakie wielkie zatroskanie !!! Uwierzyć można, że szczere.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba jedyne wyjście to Ojciec Dyrektor na Premiera ? !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo smutne żerowanie na starszych ludziach .Radio i TV permanentnie nawołują do wysyłania datków na podany adres z nr konta . Bywa ,że dostają gotowe blankiety . Wystarczy tylko wpisać kwotę i wysłać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moherowe berety myślą ze wykupią sobie zbawienie u rydzyka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie - co tam niskie emerytury!
Często osoby te, pobierając zasiłek z Opieki Społecznej, proszą "na pniu" pracowników o wypełnienie przekazu dla Rydzyka: sami nie mogą, bo albo drży ręka, albo ich nie stać na okulary.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.12.2013 15:53

Panie Krzysztofie, wręczanie kopert jest stałym elementem każdego spotkania Rodziny R. Maryja. Słuchacze ustawiają się w szeregu, biskup który konsekrował mszę odbiera koperty, babcie całują go w pierścień lub w rękę (zależy, gdzie trafią), a w tle unoszą się religijne pieśni.

Sekta?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.12.2013 15:49

"Nie wystarczy rekonstrukcja rządu".

"Za zdradę kula w łeb" - ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masakrycznie wyglądało to wręczanie kopert ojcu dyrektorowi, zwłaszcza przez osoby "wcześnie urodzone", które płaczą, że mają niskie emerytury!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.