Facebook Google+ Twitter

Biskup na urodzinach Radia Maryja: "Nie wystarczy rekonstrukcja rządu"

Biskup Józef Zawitkowski podczas mszy świętej z okazji 22. rocznicy Radia Maryja powiedział, że rozgłośni słuchają wierzący, z kolei bezbożni ją przeklinają. Nie obyło się bez aluzji natury politycznej i krytyki rządzących.

 / Fot. Adam Wojnar/Polskapresse)"Obudźcie się ludzie nauki, kultury, prawnicy, profesorowie! Obudźcie się księża, biskupi, nauczyciele! Obudź się Polsko! Niech ktoś stanie na areopagu i powie jeszcze raz: Non possumus! Dalej tak żyć nie możemy!" - mówił biskup Zawitkowski w homilii i dodał, że "nie wystarczy rekonstrukcja rządu, trzeba nam zmienić myślenie i poszerzyć serca". Ironizował też, że "pani ministra obroni pana ministra" i dodał, że w człowieku wierzącym, który to obserwuje może zrodzić się bunt. "Pozwólcie nam spokojnie żyć, spokojnie pracować i modlić się" - czytamy słowa biskupa na stronie Radia Maryja.

Mszy świętej przewodniczył biskup toruński Andrzej Suski, koncelebrował ją m.in. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i szef Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu oraz 12 innych biskupów - podaje PAP.

"Światło wiary i radość wiary, radość Ewangelii. Bardzo serdecznie dziękujemy za to, że możemy trwać razem z Radiem i TV Trwam w świetle wiary i z radością wiary dzieląc się nią z każdym, kto chce tylko wejść do macierzyńskiego serca i przestrzeni Kościoła" - mówił abp Wacław Depo.

Zgromadzenie skierowali list do papieża Franciszka, w którym nazwali Radio Maryja "wielkim darem" i "wspaniałym narzędziem ewangelizacji".

Uroczystość zgromadziła 10 tys. osób z całej Polski. Wzięli w niej udział politycy PiS: Mariusz Błaszczak i Joachim Brudziński, a także Zbigniew Ziobro i Beata Kempa z Solidarnej Polski.

Radio Maryja nadało pierwszą audycję 8 grudnia 1991 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jakie wielkie zatroskanie !!! Uwierzyć można, że szczere.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba jedyne wyjście to Ojciec Dyrektor na Premiera ? !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo smutne żerowanie na starszych ludziach .Radio i TV permanentnie nawołują do wysyłania datków na podany adres z nr konta . Bywa ,że dostają gotowe blankiety . Wystarczy tylko wpisać kwotę i wysłać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moherowe berety myślą ze wykupią sobie zbawienie u rydzyka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie - co tam niskie emerytury!
Często osoby te, pobierając zasiłek z Opieki Społecznej, proszą "na pniu" pracowników o wypełnienie przekazu dla Rydzyka: sami nie mogą, bo albo drży ręka, albo ich nie stać na okulary.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.12.2013 15:53

Panie Krzysztofie, wręczanie kopert jest stałym elementem każdego spotkania Rodziny R. Maryja. Słuchacze ustawiają się w szeregu, biskup który konsekrował mszę odbiera koperty, babcie całują go w pierścień lub w rękę (zależy, gdzie trafią), a w tle unoszą się religijne pieśni.

Sekta?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.12.2013 15:49

"Nie wystarczy rekonstrukcja rządu".

"Za zdradę kula w łeb" - ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masakrycznie wyglądało to wręczanie kopert ojcu dyrektorowi, zwłaszcza przez osoby "wcześnie urodzone", które płaczą, że mają niskie emerytury!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.