Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2808 miejsce

Biskup Pieronek: Bijmy na alarm: biskupstwa w Polsce to dwory

"Trzeba bić na alarm: biskupstwa to w Polsce dwory. A dwór i służba to fałszywa wizja Kościoła" - mówi bp Tadeusz Pieronek w wywiadzie dla Tygodnika Powszechnego i poddaje ostrej krytyce polskich biskupów.

 / Fot. Polskapresse"Trzeba bić na alarm: biskupstwa to w Polsce dwory. A dwór i służba to fałszywa wizja Kościoła" - alarmuje bp Pieronek.

Pieronek zwraca uwagę na zamknięcie się środowiska kościelnego na problemy ludzi. "Biskupi czują się tak utwierdzeni na swoich tronach, że wizja Kościoła soborowego nie jest im potrzebna. Bo mają władzę". Wg Pieronka to właśnie poczucie władzy powoduje, że hierarchowie Kościoła czują się wywyższonymi, nieomylnymi. "Myślą, że mają natchnienie?" - pyta retorycznie Pieronek.

Porywczy dominikanin zdradza sympatie biskupów

Biskup przywołuje tekst opublikowany niedawno przez o. Ludwika Wiśniewskiego, który także był krytycznym głosem wobec działań współczesnego polskiego Kościoła i także spotkał się z dotkliwą krytyka hierarchów, którzy jak twierdzi Pieronek, nie przestrzegają ustaleń Soboru Watykańskiego II.

Wypowiedź księdza bpa Pieronka skrytykował m. in. Tomasz Terlikowski. Wg redaktora naczelnego "Frondy", Pieronek "jest zadymiony Platformą Obywatelską" i "formułuje tezy zupełnie niedopuszczalne z punktu widzenia katolickiej nauki moralnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

igor newerly
 • igor newerly
 • 30.12.2011 19:00

racja zamknieci w swoim bogactwie pelen luksus swoboda wychodzacy aby poswiecic za co laska i tak dalej falszywa iluzja kosciola

Komentarz został ukrytyrozwiń
(*
 • (*
 • 27.06.2011 17:03

Do inkwizycji jeden krok,jeden jedyny i nic więcej....

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 06.06.2011 16:21

@ PANIE Wojciechowski , to ja panu odpowiem za Pieronka : odkąd Rydzyk z Kaczyńskim zaczęli destrukcyjną współpracę w życiu publicznym , teczki księży , biskupów zaczął się dryf polskiego kościoła ku upadkowi. Akurat Pieronek jest w takim wieku ,że dwory i posady mu nie imponują. Wypowiada swoje zdanie i tyle .Nie babrze się w polityce i mówi prawdę [ czasami gorzką ] którą trzeba przyjąć.Krytyka zawsze służy dobrej sprawie , daje do myślenia .Czy każdy krytykujący jest wrogiem krytykowanego ? Przyznaję ,że od 2005 roku jest pewna grupa , która uważa się za nieomylną i nie cierpi krytyki a to błąd!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Wojciechowski
 • Jerzy Wojciechowski
 • 06.06.2011 15:01

Księże biskupie! Proszę zrobić sobie rachunek sumienia i przypomnieć ("w skrytości ducha") od kiedy zaczęła się krytyka własnego gniazda!!! Nie wybrali na żadne stanowisko?, nie dali żadnego dworku? - szkoda, bo miałby się ksiądz biskup czym zająć i nie było by czasu na często zajadłą krytykę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe co na to baron Głódź?
Czy utrzymanie tych dworów to nie zasługa Komisji Majątkowej i T. Mazowieckiego.
{anie Ireneuszu - a jak się ma teoria do praktyki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

SYNDROM PLEMIENNOŚCI


każe oceniać wszystkich swoich, jako dobrych, a obcych, jako złych. Partia, kościół, firma, mafia - to nie ma znaczenia. Role są jasno rozpisane.
Jeśli w tak ukształtowanej rzeczywistości ktoś zaczyna źle mówić o swoich, to SYNDROM PLEMIENNOŚCI selekcjonuje tematykę debaty przenosząc ją z PROBLEMOWEJ na PERSONALNĄ.
Tematem jest bogactwo instytucji, jej przepych nieadekwatny do idei.
Kto na ten temat dyskutuje?
Poza zainteresowanym?

Syndrom Plemienności często koleguje się z SYNDROMEM CZAROWNIC. Ten pierwszy dzieli ludzi na swoich i obcych, a ten drugi obcych pali na stosie. Tym razem czarownica zbyt mocna, żeby na stosik zaprowadzić, ale chęci pojawiły się od razu.
Czyli: nie ma tematu żadnego tam bogactwa; jest temat Pieronka. Syndrom Plemienności działa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy mi się dobrze wydaje, że zgodnie z nauką katolicką Terlikowski grzeszy krytykując biskupa? Z tego co pamiętam, to powinien traktować wszystkich biskupów, księży i kardynałów jako natchnionych duchem świętym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
 • Stefan Kap
 • 03.06.2011 11:27

Zawsze dbali przede wszystkim o własne brzuchy. Pieronek nie dokonuje więc żadnego okrycia. Ważne jest tylko, że jako jeden z nich, powiedział to głośno, co i tak na nic nie będzie miało wpływu i niczego nie zmieni, dopóki ludzie padać będą przed nimi na kolana z ciemnoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antychryst
 • Antychryst
 • 03.06.2011 09:20

Precz z KK!

Komentarz został ukrytyrozwiń
alek
 • alek
 • 03.06.2011 09:00

Z tego co wiem pan Terlikowski krytycznie skomentowal wypowiedzi b.Pieronka na temat jego akceptacji legalizacji zwiazkow partnerskich (projekt PO). dlatego tez nazwal go "zadymionym PO". Natomiast z tresci powyzszego artykulu wynika ze p. Terlikowski krytykuje wypowiedzi b.Pieronka na temat "biskupich Dworow". Uwazam ze to zwykle KLAMSTWO !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.