Facebook Google+ Twitter

Biskup Pieronek: konflikt w sprawie krzyża to wina PiS

Winą za konflikt dotyczący krzyża biskup Pieronek obarcza polityków PiS-u oraz władze kościelne. Twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość "działa zza szafy i steruje rzekomą obroną krzyża", natomiast biskupi nie powinni zajmować się stawianiem pomników, tylko sprawami wiary i moralności.

Widok na Krakowskie Przedmieście i krzyż upamiętniający ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, od strony Pałacu Prezydenckiego. / Fot. PAP/Paweł SupernakBiskup Pieronek krytykuje sposób prowadzenia sporu dotyczącego krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Twierdzi, że obrońcom zależy tylko na tym, aby w tym miejscu stanął pomnik - nie zaś na samym krzyżu - podaje TVN24.

Pieronek twierdzi, że nie ma żadnego powodu, by krzyż lub pomnik stał przed Pałacem, ponieważ "prezydent tam nie zginął". - Prezydent Lech Kaczyński jest pochowany na Wawelu. Czy może Widok na Krakowskie Przedmieście i krzyż upamiętniający ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, od strony Pałacu Prezydenckiego. / Fot. PAP/Paweł Supernakbyć lepszy monument? - pyta duchowny, którego zdaniem, pomnik postawić można, ale nad miejscem trzeba się spokojnie zastanowić.

Winą za konflikt wokół krzyża biskup obarcza PiS, który "działa zza szafy" i "steruje rzekomą obroną krzyża". Sądzi, że w konflikcie chodzi wyłącznie o budowanie "siły partii na grobowcu".

Pieronek krytykuje również innych biskupów, ponieważ uważa, że większość duchownych z Episkopatu jest "zadymiona PiS-em". - Trzeba odejść od polityki. Nie od tego jest Kościół - mówi. - Co biskupów obchodzi stawianie pomników? Niech się zajmą sprawami wiary i moralności - uważa bp Pieronek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

ewa
 • ewa
 • 16.09.2010 22:30

odwaga zwycieżyła dziękujmy a kaczyńskiego mam nadzieje ktoś też zaprowadzi do lekarza aby nie mówiono że prezydent jest winien jego obłąkaniu dzięki za ten czyn

Komentarz został ukrytyrozwiń
wierzacy realista
 • wierzacy realista
 • 04.09.2010 13:42

Och, gdyby nasz Sługa Boży Jan Paweł II... na pewno byłoby inzczej, przemówił by do rozsadku lidera i brata. Dla PiSu nie ma świętości. Jest nienawiść, jątrzenie, swada, brak szacunku - delikatnie mówiąc.
Wreszcie mamy odważnego bp Pieronka.
Czekamy na więcej rozsądku i prawdziwy patriotyzm i prawe chrzescijanstwo.
Emigranci w USA nie buntujcie prawdziwych Polakow !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Włodzimierz Hora
 • Włodzimierz Hora
 • 03.09.2010 12:22

To aż dziw człowieka bierze skąd takie stanowisko u takiego luminarza kościoła,ale może coś się na niebie przeciera i promień prawdy zza chmur oświeca naszą społeczność,mam nadzieję że to nie pojedyńcza jaskółka,a Kościół i jego urzędnicy zrozumieją jaka jest ich rola na tym padole łez,i niech to stanie się ich kierunkowskazem w osiąganiu porozumienia społecznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
witoldn64@op.pl
 • witoldn64@op.pl
 • 02.09.2010 23:33

Kosciol powinien zajac jednoznaczne stanowisko wa sprawie KRZYZA Bronic Go bo niedlugo komuchy z SLD wyproawdza KRZYZ ze szkol a na koncu dadza popalic absk Pieronkowi Kto go wowczas bedzie bronil ? Narod spodz Krzyza / POZDRAWIAM Witold z Warszawy

Komentarz został ukrytyrozwiń
witoldn@64op.pl
 • witoldn@64op.pl
 • 02.09.2010 23:26

Biskup jest w bledzie Narod jest wierzacy broni wiary i KRZYZA

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grant
 • Grant
 • 02.09.2010 21:01

Ferment w KK można skomentować tak = PASTERZE POBŁĄDZILI A BARANY BECZĄ = Skoro już jest tak jak jest to należy odwołać się do nauki i pójść za jej głosem . Niestety w polskim Kościele nic nie jest logiczne i przewidywalne.Widać to wyraźnie po dyskusji wywołanej wypowiedzią bpa Pieronka. Jest to bądź co bądź naukowiec, rektor Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, akademii która prowadzi wielokierunkowe studia dla studentów wszystkich religii katolickich i tonie tylko dla Polaków. W świecie nauki jest to KTOŚ ważny, funkcjonujący wśród naukowców różnych kierunków filozofii katolickiej. Jeżeli mówi bp Pieronek to znaczy ,że mówi NAUKA KATOLICKA. Z drugiej strony mamy zabłąkanych pasterzy i zwykłych baranów, które beczą, czasami tak jakby im właśnie piwo się skończyło. Do poważnych dyskusji potrzeba odwagi ale także i wiedzy , oraz elementarnego szacunku do nauki i naukowca który tą naukę reprezentuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że nie mamy więcej takich rozsądnych biskupów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie,
Zgodzę się z Panem, że prace komisji pozostawiały wiele do życzenia.
Jednak należy wiedzieć, że dla każdego kościoła jest oddzielna podkomisja. W każdej komisji także połowa członków to przedstawiciele państwa. Nie możemy więc mówić, że "proporcje zawłaszczania wskazują jednoznacznie na jedną stronę", gdyż wszystkie strony nie obradują razem. Proste.
Twierdząc, że członkowie komisji "rekompensują straty Państwa", także wydaje mi się nonsensowne, gdyż to kościół utracił znaczną część swojego majątku i dóbr przez Państwo, reprezentowane przez inna władze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kamilu Pluta - nie widzę takiej różnorodnej reprezentacji wśród członków komisji, a i proporcje zawłaszczania wskazują jednoznacznie na jedną stronę. Wiele spraw dokonywało i dokonuje się poza tą komisją.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz kossobucki
 • Tadeusz kossobucki
 • 02.09.2010 19:57

Szanowny Biskupie, czy pan jest uczniem P.Jezusa , czy on nie przebaczał błądzącym? Czy wzywał legionistów rzymskich, by rozprawili się z tymi co myślą inaczej.Może ekselencja,Biskup sam poprowadzi odział antyterorystów,przeciwko tym bezbronnym ludziom.Zapewne będzie to w imie miłości do bliżniego, oraz nowy temat by błyszeć w TVN i G W. Niech się pan zastanowi czy jest Biskupem [następcą Apostołów],czy Biskupem {następcą Judasza Iskarioty}.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.