Facebook Google+ Twitter

Biskup Pieronek o ks. Gilu: Pedofile zdarzają się w każdej grupie zawodowej

"Temat pedofilii w Kościele wychodzi mi już bokiem. Podobnie jak filmy i artykuły o księżach homoseksualistach. Pojedynczymi przypadkami, które są godne potępienia i kary, uderza się w Kościół jako w instytucję!" - powiedział biskup Tadeusz Pieronek w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

 / Fot. Ralf Lotys, CC 3.0Biskup Tadeusz Pieronek w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wypowiedział się na temat ostatnich wydarzeń w Kościele. "Temat pedofilii w Kościele wychodzi mi już bokiem. Podobnie jak filmy i artykuły o księżach homoseksualistach. Pojedynczymi przypadkami, które są godne potępienia i kary, uderza się w Kościół jako w instytucję" - grzmiał. Duchowny porównał obecne ataki na Kościół do tych z czasów komunizmu. "Brak mi tylko jeszcze pokazowych procesów" - mówił.

Biskup Pieronek stwierdził, że pedofile zdarzają się w każdej grupie zawodowej, a z Kościoła próbuje uczynić się siedlisko pedofilów. "Najpierw udowodnijmy winę, a później osądzajmy. Za wszelką cenę chce się zniszczyć księży, dosolić im tak, żeby przestano uważać ich za ludzi" - stwierdził.

"Każdego człowieka należy traktować z godnością. Nawet zbrodniarze powinni dostać drugą szansę. Mamy obowiązek obdarzać miłością każdego" - apelował.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Nareszcie powiedział prawdę (grupa zawodowa ) a nie bredzenie o powołaniu czy innych szczytnych ideałach.Dla kasy,dla koryta.Oto prawda ujawniona.!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadza się: "pedofilia była, jest i będzie" /bp Pieronek/.
Nikt jednak nie powinien się na nią godzić; każdy pedofil zasługuje na co najmniej społeczną abominację, a nie na szacunek (jak chce bp Pieronek).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2013 14:17

Biskup Pieronek o aferze pedofilskiej: Robicie hecę na cały świat
link

Tadeusz Pieronek: Pedofilia była, jest i będzie link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2013 14:15

Zachęcam do zapoznania się z wcześniejszymi wypowiedziami bpa Pieronka nt. pedofilii w Kościele: link
Padały zdania "robi się hecę", "była, jest i będzie", "papież zmagał się z o wiele większymi tematami niż pedofilia".

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...Mamy obowiązek obdarzać miłością każdego". Czyżby te słowa cokolwiek znaczyły? Czy akt przemocy seksualnej jest przejawem takiej miłości wobec dzieci ze strony pedofila?
Panu Pieronkowi bokiem już wychodzą tematy pedofilii w Kościele - tak twierdzi. Wstydziłby się! Bokiem, to niniejsze zjawisko może wychodzić jedynie społeczeństwu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No a to już jest kuriozalna wypowiedź biskupa:
"Ale również arcybiskup pedofil powinien być szanowany, jeśli wszystkich ludzi mamy szanować, a nie linczować. "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chrześcijański Kościół miał być wspólnotą wiernych, a jego kapłani - ich przewodnikami, dającymi przykład własnym życiem rodzinnym:

"Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3. nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4. dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?" (1 Tm)

Ze słów biskupa wynika, że Kościół stał się instytucją, a kapłaństwo - zawodem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To oni są pośrednikami między Bogiem, a ludźmi czy zwyczajnymi pracownikami w firmie jak każda inna? Niech się pan biskup może zdecyduje?
Jeśli to pierwsze to wymagania wobec takich ludzi są dużo wyższe niż w stosunku do przeciętnych pracowników gdzieś tam. A jeśli pracują w normalnej firmie to niech przestaną się domagać specjalnego traktowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ks. Biskup ma rację ale....., rzecz jednak w tym, że od księży oczekujemy kryształowego, wzorcowego zachowania i postępowania. Inne grupy zawodowe nie ślubują czystości seksualnej. A pedofilia i homoseksualizm to życie seksualne, którego ślubowaniem duchowny się wyrzekł, ślubując wstrzemięźliwość. To, że inni popełniają też przestępstwo nie usprawiedliwia w żadnej mierze czynu niedozwolonego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.