Facebook Google+ Twitter

Biskup pozytywnie ocenił Radę Gabinetową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-28 20:49

Doktor Bartłomiej Biskup bardzo dobrze ocenia przebieg dzisiejszej Rady Gabinetowej. Według politologa świadczy ona o wyraźnym ociepleniu na linii prezydent-premier.

Bartłomiej Biskup uważa, że Lech Kaczyński i Donald Tusk wyciągnęli wnioski z poprzednich spotkań i zatargów. Politolog przypomniał, że Polacy źle oceniali spór, towarzyszący ostatniemu szczytowi w Brukseli. Tymczasem zarówno prezydentowi, jak i premierowi zależy na popularności, konflikty nie leżą więc w ich interesie.

Zdaniem Bartłomieja Biskupa na taki przebieg Rady Gabinetowej wpłynęło przede wszystkim zagrożenie kryzysem finansowym. Jak dodał, eskalacja sporu między prezydentem i premierem byłaby działaniem na szkodę państwa.

Według politologa w sprawach gospodarczych konieczny jest pakt ponad podziałami partyjnymi. Takie porozumienie stwarza bowiem obraz Polski jako kraju stabilnego i wiarygodnego. Jak dodał, wydarzenia w polityce wywołują natychmiastową reakcję na rynkach finansowych.

Po dzisiejszym posiedzeniu Rady, poświęconej kryzysowi finansowemu zarówno prezydent Lech Kaczyński, jak i premier Donald Tusk nie kryli zadowolenia z jej przebiegu.

Szef rządu powiedział, że stanowisko rządu i głowy państwa w sprawie działań wspomagających polskie finanse są pod wieloma względami zbieżne. Jak dodał, są podstawy do tego, by sądzić, iż prezydent przychylnie ustosunkuje się do wprowadzenia w Polsce euro.

Prezydent zapewnił po posiedzeniu Rady Gabinetowej, że dyskusja, która odbyła się pod jego przewodnictwem utwierdziła go w przekonaniu, że Polsce nie grozi kryzys finansowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.