Facebook Google+ Twitter

Biskup Regmunt chce przyciągnąć młodzież. Dzięki internetowi

Ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Stefan Regmunt w serwisie You Tube pragnie nawiązać kontakt z młodzieżą. Pierwsza próba wypadła jednak mało przekonywająco.

Czy to tylko trema czy niemożność wyjścia ze stereotypów? Młodzież z kolei uważa, że całość wyszła, po prostu, sztucznie.

Wejście biskupa w wirtualny świat nastąpiło w pierwszym tygodniu września. Pomysł miał być rewelacyjny. - Biskup mocno interesuje się sprawami młodych i ma im do przekazania wiele ważnych spraw, a internetowy wideoblog jest obecnie jednym z najlepszych sposobów na dotarcie do młodzieży tłumaczy Bartłomiej Dobrzyński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

- Młodzież gromadzi się w internecie, korzysta z niego. Kościół powinien mówić także przez internet. Ksiądz biskup ma dużo do powiedzenia w kwestiach młodych ludzi, w kwestiach ich problemów
dodaje.

Nowa twarz Kościoła, ordynariusz bp Stefan Regmunt przez kilka minut na wideoblogu Biskup z młodzieżą ceremonialnie na wstępie stwierdzał, że młodzież jest nadzieją Kościoła. - 60 procent społeczeństwa to ludzie młodzi - mówił. - Wnoszą dużo entuzjazmu, pomysłu, mają dużo w sobie radości. Ożywiają swoje środowisko.

Biskup stał statycznie na tle dużego krzyża w scenerii eleganckiej willi kurii. Unikał jednak bezpośrednio oka kamery. Przed nim, w odległości około metra stała, prawie że na baczność, osoba zadająca pytania. Pytania były tak ukierunkowane, że wiadomo było, jaka padnie odpowiedź. W tle, rozpraszający odgłos pracującego aparatu fotograficznego. - Nawiążmy jeszcze lepszą współpracę ze sobą. Bardzo na to liczę. Bardzo mi na tym zależy
apelował bp Regmunt.

Biskup liczy, że młodzi będą przysyłali do niego maile z pytaniami o zawiłościach wiary, a nawet związane z życiem emocjonalnym i seksualnym.


Teraz zachęcał młodych o uczestnictwo w zbliżających się diecezjalnych Dniach Młodzieży w Międzyrzeczu: - Cieszyłbym się bardzo, w odwiedzinach w sanktuarium Pięciu Męczenników, aby młodzi ludzie tu przyjechali. Jest to okazja do pogłębienia swojego życia duchowego.

Wideoblog trwał niespełna 4 minuty i 45 sekund.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.