Facebook Google+ Twitter

"Biskupi muszą się zmienić, jeżeli będą chcieli pieniędzy"

Zaczęło się zmieniać myślenie i widzenie problemów na linii państwo – Kościół katolicki. Rząd chce ucywilizować prawo i sposób zachowania biskupów wobec państwa polskiego. Wysunął propozycję likwidacji Funduszu Kościelnego w zamian za dobrowolny podatek obywateli na rzecz kościołów i związków wyznaniowych.

 / Fot. AdrianSte/własność publicznaOstatnie dni w polskiej polityce pokazały, jak wielkie idą zmiany w kraju. Światli ministrowie tłumaczą do kamer sens tych zmian a ciemna opozycja śmieje się w kułak. Drogi jak się budują – każdy widzi. W sporcie czy raczej w łonie działaczy sportowych na szczeblu centralnym ciągłe prace remontowe. Minister cyfryzacji zaczął prostować wykrzywione za komuny problemy finansowania Kościoła katolickiego. Ginie w oczach Fundusz Kościelny a wraz z nim może zginąć religia w szkołach. Gdyby zginął Fundusz, Kościół miałby się finansowo lepiej niż dotąd. Choć to tylko gdybanie to faktycznie dzieje się wiele w tych sprawach. A wszystkie wielkie i małe sprawy przebija jedna największa - czy ktoś tego nie chce, czy chce: Trybunał Stanu dla byłych rządzących IV RP.

Koniec z Funduszem Kościelnym. Niech Kościół utrzymuje się sam. Dość dojenia skarbu państwa przez Kościół. Czas ucywilizować hierarchów. Tak od kilku dni brzmią niektóre tytuły gazet. Ktoś odważny napisał: "Będą musieli być milsi, jeżeli będą chcieli pieniędzy". To opinia, pod adresem zbyt odważnych i nazbyt śmiałych w krytyce rządu oraz w żądaniach wobec rządzących, hierarchów.

Minister cyfryzacji, Michał Boni wyszedł z propozycją koalicji, żeby każdy obywatel w Polsce miał prawo wyboru i mógł przekazać raz w roku na kościoły i związki wyznaniowe 0,3 proc. swojego podatku. Taka decyzja oznaczałaby likwidację Funduszu Kościelnego. Doktor teologii, Tadeusz Bartoś, uważa: "To nowe otwarcie dla Kościoła". I ostrożnie komentuje, że "może jednak jest to sposób na ucywilizowanie Kościoła?"

Pomysł rządowy zgłoszony przez Michała Boniego, stanął oficjalnie podczas obrad Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu. Skrótowo brzmi: rząd proponuje likwidację Funduszu Kościelnego a duchowni mają płacić za siebie składki. Chodzi o składki na ubezpieczenie społeczne a co za tym idzie – zabezpieczanie się na przyszłą emeryturę. Dotąd robi to za ich budżet państwa, czyli wszyscy podatnicy. Co dałaby w praktyce likwidacja Funduszu Kościelnego? Według teologa, dr. Tadeusza Bartosia - "Kościół najpewniej będzie się starał przeprowadzać akcje reklamowe, żeby zachęcać ludzi do płacenia". Dodajmy – na różne jego cele (przyp. autora).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

antosia
 • antosia
 • 17.03.2012 10:24

O czym tu mówić ? Państwo nie może sobie poradzić z kilkoma stetryczałymi chłopakami ? A niby dlaczego wszyscy mają ich utrzymywać i to na takim poziomie ? Jest bezrobocie, brak mieszkań a to się panoszy i ma pretensje ! Pozabierać piękne limuzyny a dać rowery i deskorolki i zapierdalać po parafii ! Z okien widzę podwórze seminarium, od ulicy przesłonięte wysokim murem i patrzę jak chłopaki śmigają na deskorolkach ! W kieckach wyglądają jak Batmany, albo sabat czarownic. Podobno jak poszaleją na deskach to w nocy mniej pedałują. Ja od rana zapierdalam przy garach, potem dzieci do przedszkola i do pracy do kasy - ja kobieta a młode byczki hulają i pewnie w przerwach się onanizują bo sperma łby by im uszami ciekła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wreszcie mówi się o tym głośno!
Nie mając wiarygodnych danych w tej materii trudno ocenić czy kościół dostanie więcej, czy mniej.
Uważam, że te wydatki nie powinny obciążać budżetu państwa. Powinny być to dobrowolnie
deklarowane przez wiernych składki lub procentowe odpisy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dupcia
 • dupcia
 • 17.03.2012 08:48

Czyżby władza chciała zapędzić czarne towarzycho do pracy ? Katabasy nie pozwolą sobie na to. Oni pielęgnują swoje ogromne brzuszyska a może udają ciężarnych ? Co oni mają pod kieckami ? Fujary czy piczki ? A kto to wie !? Może i to i to. Stare chłopy, brzuchate i chce im się za kobity przebierać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojo
 • wojo
 • 17.03.2012 08:41

Byłem katolikiem -chrzest, bierzmowanie chodzenie do Koscioła itp. Po bierzmowaniu rodzice dali mi wolną rekę.Wszystko oke az do momenu jak pojawili sie obroncy krzyża wtedy zrozumiałem ze Boga nie ma tylko jest walka o władze i pieniądze.
Katolicy sami sobie zaszkodzili tymi wszystkimi "szopkami"

Komentarz został ukrytyrozwiń
kl
 • kl
 • 16.03.2012 22:44

Te zamieszkania w pałacach arcykapłańskich z pełną obsługą kuchenno-pokojową adresata mają się nijak do tego co robił,jak się zachowywał ,jak się ubierał ,jak ciężko pracował Chrystus będąc na ziemi.Arcykapłaństwo jest zupełnie wyalienowane.Kontakt z wiernymi żaden.Niewiele w nich z naśladownictwa Jezusa.Nie mówiąc o sprzedawczykach z z ubeckimi nickami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
klum
 • klum
 • 16.03.2012 22:33

A MOŻE TAK DOBROWOLNY PODATEK NA KANCELARIĘ PREMIERA (po 1500 złotych miesięcznie na każdego nieudacznika i zdrajcę),także jeden metr głębokiego złotego dla oszustki kopacz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
 • konio
 • 16.03.2012 20:01

Będą się zmieniać?Po co? kościół nie takie rzeczy przetrwał i przetrwa niejedną taką reformę.Jak zwykle,poczekają,aż z ludzi "zejdzie powietrze"i wyrzucą z siebie wszystkie żale ,a wtedy ci ludzie sami przyjdą,na kleczkach do kleru,aby ten im dalej sprzedawał powietrze-bo do tego sprowadza się działalność tej instytucji.Dobry oszust sprzeda wszystko.Nawet wspomniane powietrze,a naiwni ludzie dalej będą prosić o jeszcze!!!Więc po co sie zmieniać,skoro TO działa?

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 16.03.2012 19:48

Jest gorzej jak za komuny ,antypaństwowy , antypolski i antyklerykalny rząd Tuska .Taka gra jest wymierzona w Polskę,katolików, ale na krótką metę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 16.03.2012 19:41

Jeśli ustalenia Episkopatu i Rządu wejdą w życie będzie wiadomo ilu mamy prawdziwych katolików . Życie zweryfikuje te 95 %.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hawde
 • hawde
 • 16.03.2012 19:27

Wreszcie wieczni kawalerowie, brzuchate nieroby przejdą na dietę. Im marzy się dziesięcina, tak jak płacili nasi dziadowie i pradziadowie. Dość tego ! Do roboty kurwa mać ! I tak te chuje o emeryturę nie będą się martwić. Wypoczęte byki molestatory, pederaści i pedofile będą musieli się zabrać za robotę a nie ruchanie parafianek i pedałowanie ! Niech żyje Jarosław Polske zbaw Kaczyński !!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.