Facebook Google+ Twitter

Biskupi ws. krzyży: To jest godzina próby dla wiary

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-26 17:25

Konferencja Episkopatu Polski wzywa do sprzeciwu wobec prób usuwania chrześcijańskich symboli z życia publicznego.

Podczas zebrania Konferencji Episkopatu na Jasnej Górze arcybiskup Józef Michalik odniósł się do niedawnego orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Trybunał rozpatrywał skargę złożoną przez pochodzącą z Finlandii Włoszkę i uznał, że obecność krzyży w klasach jest naruszeniem wolności religijnej uczniów i prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnym przekonaniem.

Arcybiskup Józef Michalik powiedział, że to orzeczenie musi budzić sprzeciw, gdyż krzyż jest ważnym symbolem, głęboko zakorzenionym w chrześcijańskiej tożsamości Europy.

Arcybiskup Józef Michalik zauważył, że takie stanowisko, jakie zaprezentowali sędziowie Trybunału jest zaprzeczeniem postawy tolerancji i otwartości na drugiego człowieka.

Biskupi zgromadzeni w Częstochowie zatwierdzili również list pasterski na Niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia. Omówili też list Episkopatu o kulturze języka i odpowiedzialności za słowo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kuba
  • kuba
  • 27.12.2010 16:40

Najwieksza mafia wyklucz ze swojego grona mafie ktore malo placa haraczu. Czrna mafia pomaga glodujacym nie chlebem ale modlitwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.