Facebook Google+ Twitter

Biskupi ws. krzyży: To jest godzina próby dla wiary

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-26 17:25

Konferencja Episkopatu Polski wzywa do sprzeciwu wobec prób usuwania chrześcijańskich symboli z życia publicznego.

Podczas zebrania Konferencji Episkopatu na Jasnej Górze arcybiskup Józef Michalik odniósł się do niedawnego orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Trybunał rozpatrywał skargę złożoną przez pochodzącą z Finlandii Włoszkę i uznał, że obecność krzyży w klasach jest naruszeniem wolności religijnej uczniów i prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnym przekonaniem.

Arcybiskup Józef Michalik powiedział, że to orzeczenie musi budzić sprzeciw, gdyż krzyż jest ważnym symbolem, głęboko zakorzenionym w chrześcijańskiej tożsamości Europy.

Arcybiskup Józef Michalik zauważył, że takie stanowisko, jakie zaprezentowali sędziowie Trybunału jest zaprzeczeniem postawy tolerancji i otwartości na drugiego człowieka.

Biskupi zgromadzeni w Częstochowie zatwierdzili również list pasterski na Niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia. Omówili też list Episkopatu o kulturze języka i odpowiedzialności za słowo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kuba
  • kuba
  • 27.12.2010 16:40

Najwieksza mafia wyklucz ze swojego grona mafie ktore malo placa haraczu. Czrna mafia pomaga glodujacym nie chlebem ale modlitwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.