Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22288 miejsce

Biskupi zatwierdzili zmianę przykazań kościelnych. Można tańczyć

Polscy biskupi doszli do wniosku, że przykazania kościelne nie są po to, by dręczyć wiernych. I właśnie z tego powodu zatwierdzili zmianę, która dopuszcza możliwość tańczenia w piątki.

 / Fot. presidencia.gov.ar [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsNa zebraniu Episkopatu Polski w Warszawie biskupi zalegalizowali zmianę przykazań kościelnych. A konkretnie czwartego przykazania: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach".

Co ta zmiana oznacza w rzeczywistości? Że od teraz będzie można już tańczyć i bawić się w piątki. Zmiana ta nie dotyczy jednak Wielkiego Postu.

Wierni podchodzą ostrożnie do tej zmiany - pisze Dziennik. Często też mylą im się przykazania kościelne z Dekalogiem. Różnica między nimi jest taka, że Dekalog jest niezmienialny, bowiem dał go ludziom sam Bóg. Przykazania dotyczące Kościoła natomiast mogą podlegać różnym zmianom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.03.2014 14:14

>>"Dekalog jest niezmienialny"... - taki żarcik ? Proponuję autorowi porównać obecny dekalog z tym ze Starego Testamentu... Zlikwidowano jedno przykazanie, a inne podzielono na dwa (żeby się liczba zgadzała)... A chodziło - jak zwykle o kasę...<<

;) Jak mało wiemy o historii naszej religii. http://niewiarygodne.pl/kat,1031985,title,Ile-naprawde-bylo-przykazan-Dlaczego-Kosciol-usunal-jedno-z-nich,wid,16062305,wiadomosc.html?_ticrsn=3&smgajticaid=6126e7

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.