Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27430 miejsce

Biszop nagrodzony trzykrotnie. Znamy laureatów Bloga Roku 2010

Mateusz Biskup, autor zwycięskich Zapisków z granitowego miasta, otrzymał aż trzy statuetki. Kogo jeszcze nagrodzili internauci i jurorzy?

Podczas gali, która w czwartkowy wieczór 17 lutego 2011 r. odbyła się w warszawskim teatrze Capitol, poznaliśmy laureatów konkursu Blog Roku 2010.

Zasady konkursuZapiski z granitowego miasta / Fot. screenPrzypomnijmy, że do udziału w konkursie blogi zgłaszają sami twórcy oraz czytelnicy. W tej edycji o zaszczytny tytuł Bloga Roku rywalizowały 4722 blogi, w sześcioletniej historii konkursu było ich aż 35 tysięcy.

Spośród blogów zgłoszonych do konkursu internauci w drodze głosowania wybierają 100 ich zdaniem najlepszych, po 10 w 10 kategoriach tematycznych. Następnie do pracy przystępuje Kapituła Konkursu - grupa znawców tematu, powiązanych z poszczególnymi kategoriami.

Każdy z jurorów w ramach swojej kategorii wskazuje 3 blogi, które stają się nominowanymi do Nagrody Głównej i dwóch Wyróżnień Głównych. Jednemu z tych trzech blogów przypada w udziale zwycięstwo w danej kategorii tematycznej. Któremu? O tym także decyduje juror.

W tym roku po raz pierwszy przyznano ponadto wyróżnienie pozakonkursowe. Jak powiedziała Jolanta Kwaśniewska, juror w kategorii Moje zainteresowania i pasje, pomysł tej dodatkowej nagrody zrodził się u członków kapituły z poczucia niespełnienia. - Jeden z blogów chcieliśmy wyróżnić w szczególny sposób - dodała była pierwsza dama. Jaki to blog? O tym za moment.

Równolegle z pracami kapituły trwało głosowanie, w którym sami czytelnicy wyłonili Bloga Blogerów. Zdobywcą tego tytułu - jedynym laureatem, jakiego mieliśmy okazję poznać jeszcze przed konkursową galą - okazał się bloger Biszop, czyli Mateusz Biskup, autor Zapisków z granitowego miasta.

LaureaciW kategorii Moje zainteresowania i pasje nagrodę zdobyły Zapiski z granitowego miasta. Wręczając nagrodę autorowi zwycięskiego bloga, Jolanta Kwaśniewska dziękowała mu za przywracanie publicznej pamięci niesłusznie zapomnianych postaci wielkich Polaków oraz ważnych wydarzeń z historii Polski i całego świata. Ten sam blog, o czym przekonaliśmy się w finale ceremonii, okazał się tęż zwycięzcą konkursu - zdobywcą tytułu Blog Roku 2010.

W kategorii Ja i moje życie zwyciężył blog Andzia i jej nieborak - historia walki z chorobą nowotworową i oswajania raka. Jak powiedziała jurorka w tej kategorii, dziennikarka radiowa i telewizyjna Anna Maruszeczko, blog Anny Gimlewicz ujął ją nie tylko postulatem szukania w życia radości pomimo trudnych doświadczeń, lecz także znakomitą formą literacką - zgrabną i pełną dyskretnego humoru. Blog ten otrzymał także jedno z Wyróżnień Głównych.

W kategorii Profesjonalne wygrał blog Sekrety sprzedaży i marketingu sieciowego. Komentując tę nagrodę Maciej Budzich, ekspert w tej dziedzinie i juror w jednej osobie, podkreślił, że blog Piotra Wajszczaka zasłużył na laur nie tylko profesjonalizmem, ale i ideą odzierania marketingu sieciowego z czarnego mitu tej branży.

W kategorii Polityka i społeczeństwo zwyciężył blog Czym jest wolność?. Jurorka, specjalizująca się w problematyce politycznej dziennikarka Monika Olejnik, wyraziła nadzieję, iż blog młodego Ślązaka stanie się stałą lekturą zarówno jej kolegów po fachu, jak i słuchaczy oraz czytelników.

W kategorii Podróże i świat szeroki wygrał blog Klapki Kubota State Of Mind. Komentując swój wybór, Filip Niedenthal, dziennikarz, wydawca oraz radiowy podróżnik po świecie kultury, sztuki, mody i aktywnego stylu życia, zwrócił uwagę zarówno na walory kulturoznawcze, jak i lekkość stylu oraz niewymuszony humor tego bloga.

W kategorii Kultura zwyciężył blog O sztuce - artyści, dzieła, podróże. Wręczając nagrodę Justynie Napiórkowskiej, znakomity aktor Jerzy Stuhr dziękował autorce, że zabrała go w miejsca i w rejony kultury, których w realnym świecie nie miałby okazji odwiedzić. Blog O sztuce otrzymał także wyróżnienie pozakonkursowe Kapituły Konkursu.

W kategorii Foto, video, komiks wygrał blog fotograficzny Transfokator - karm oczęta. Odnosząc się do swego wyboru, juror - fotografik dokumentalny, laureat nagrody Grand Press Photo Aleksander Bochenek - wskazywał na talent, pracowitość i konsekwencję autora oraz estetykę i interesujący charakter blogu. Nagrodzony, Dawid Furkot, podkreślał, że żyjemy w dobrych dla fotografii czasach, czego przejawem jest nie tylko łatwość fotografowania, ale i fakt, iż dźwięk spustu migawki wciąż potrafi być głośniejszy od wystrzału z karabinu.

W kategorii Literackie zwyciężył Paczucha.blog. Jak się dowiedzieliśmy, jurorkę - popularną pisarkę Katarzynę Grocholę - ujęła zarówno treść, jak i forma słowna, którą przybrały zmagania autorki z życiem.

W kategorii Absurdalne i offowe wygrał blog Elka Gra. Jurorka, pisarka, felietonistka i satyryk Maria Czubaszek, podkreślała, że w blogu tym zafascynowała ją siła, emanująca z tej kobiecej twórczości. - Sama chciałabym tak pisać i żałuję, że to nie ja jestem autorką - dodała. Tym większe było zaskoczenie zebranych w teatrze Capitol, gdy okazało się, iż w rolę "niemłodej już, lecz hardej pracownicy budżetówki" wcielił się mężczyzna.

Drugie Wyróżnienie Główne otrzymał inny blog z tej kategorii, jeden z trzech wybranych przez Marię Czubaszek - daj dwie fajki

W kategorii Teen zwyciężył Bieber Forever Stories - Prawdziwa miłość przemija.... Komentując swoją decyzję, juror - młody aktor telewizyjny Maciej Musiał - podkreślił, iż zaintrygowały go, a niejednokrotnie i wzruszyły wszystkie blogi, które oceniał. Zwyciężył ten, w którym zaczytał się tak, że raz spóźnił się do szkoły. Maciej Musiał dodał też, że cieszy go, iż także jego rówieśnikom internet służy do czegoś więcej, niż tylko gier sieciowych.

Na koniec - Wyróżnienia Specjalne, przyznane przez Grupę Onet najbardziej zasłużonym dla polskiej blogosfery.

Pierwsze, za prekursorstwo w dziedzinie blogów kulinarnych oraz promowanie w dobie fast foodów potraw smacznych i estetycznych, otrzymał blog White Plate.

Drugie, za łączenie konserwatywnych wartości z otwartością na drugiego człowieka oraz nowoczesną technologią komunikacyjną, otrzymał franciszkański videoblog Bez sloganu.

Trzecie, za szybkość i reporterską rzetelność oraz miłość do miejsca zamieszkania, otrzymał blog o wiele mówiącym tytule Wrocław z wyboru.Serwis Wiadomości24.pl objął konkurs patronatem medialnym.Czytaj też: Blog Roku 2010 przypomina wielkich Polaków i ważne wydarzenia

Więcej o konkursie przeczytasz tu:

Rozpoczął się kolejny etap konkursu Blog Roku 2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

http://ibedeker.pl/na-goraco/ibedekerowa-przygoda-z-konkursem-blog-roku-2010

Komentarz został ukrytyrozwiń

zaintrygował mnie ten fragment ;) ->"Wręczając nagrodę zwycięzcy, Jolanta Kwaśniewska dziękowała mu za przywracanie publicznej pamięci postaci wielkich Polaków oraz ważnych wydarzeń z historii Polski oraz całego świta, niesłusznie zapomnianych."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.