Facebook Google+ Twitter

"Bitwa na głosy". Czas na Afrykę!

Afryce możemy pomagać na wiele sposobów: na przykład pokazując jej pozytywną stronę. Pomoc w formie piosenki dedykowanej Afryce w programie muzycznym "Bitwa na głosy" jest tego najlepszym przykładem.

Afryka potrzebuje promocji

Afryka jest drugim pod względem wielkości kontynentem na Ziemi, zajmującym ponad 20,3 proc. ogólnej powierzchni lądowej naszego globu. Zamieszkuje ją już ok. 15 proc. populacji Ziemi t.j. ponad miliard ludzi.

Mieszkańcy Afryki należą jednocześnie do 70
procent najbiedniejszych ludzi świata, którzy mają do dyspozycji jedynie 4,2 proc. światowych zasobów podczas gdy 0,5 proc. najbogatszych ludzi na świecie dysponuje aż 35 proc. światowego bogactwa (według danych zawartych w Credit Suisse Global Wealth Report).

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyPonadto w wielu krajach Afryki wciąż trwają wojny domowe i konflikty zbrojne. Nie jest jednak wcale powiedziane, że obalenie dyktatora czy zażegnanie konfliktu zbrojnego przyniesie krajom afrykańskim pokój. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem są kolejne lata chaosu, w trakcie których te kraje będą potrzebować naszej pomocy.

Kampania promocyjna w "Bitwie na głosy"

W świetle tych wydarzeń, tym bardziej cieszy fakt, że media polskie, a także gwiazdy polskiej estrady coraz bardziej interesują się tematem Afryki. Liczba artykułów w prasie, traktujących o tematach afrykańskich rośnie z dnia na dzień, a kolejne polskie gwiazdy (na wzór znanej aktorki amerykańskiej Angeliny Jolie) snują plany adopcji dzieci z Afryki. Na polskiej scenie muzycznej pojawiają się zespoły, które chcą zapoznać polską publiczność z afrykańskimi rytmami (płyta "Na siedem" zespołu Zakopower).Temat Afryki pojawia się także lokalnie: górale z Orawy śpiewają co roku dla dzieci z Afryki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

KASIA
  • KASIA
  • 23.04.2011 14:16

UWIELBIAM HALINE W BITWIE A GŁOSY JESTEM JEJ FANKĄ BARDZO CHCIAŁAM JĄ POZNAĆ I ŚPIEWAĆ Z NIĄ ALE TO NIE MOŻLIWE
MAM NADZIEJE ŻE KIEDYŚ JĄ POZNAM
HALINKA POZDRO
KASIA

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krycha
  • Krycha
  • 01.04.2011 15:44

Dla mnie Bitwa na głosy jest the best. Jestem całym sercem z drużyną Haliny Młynkowej i z Afryką.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ba$ka18
  • Ba$ka18
  • 01.04.2011 15:26

Wielki szacun dla twórców Bitwy. Jak widać przekaz programu jest nie tylko typowo rozrywkowy, ale dotyka też ważniejszych spraw. To chyba jest jedyny taki program rozrywkowy w nowej ramówce TV.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.