Facebook Google+ Twitter

"Bitwa na głosy". Mieszkańcy Olecka czekają na program

Mazurskie Olecko znane z handlu, turystyki i przemysłu, słynie również z cyklicznych imprezy kulturalnych: Przystanku Olecko, Oleckiego Przeglądu Otwartych Filmów OP-OF, Festiwalu Teatralnego "Melpomena" oraz od 1978 r. ze Spotkań z Teatrem Amatorskim "SZTAMA". Teraz zabłyśnie "Bitwą na głosy".

Mazurskie 16-tysięczne Olecko, położone w północno-wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, nad rzeką Legą i Jeziorem Oleckim, uchodzi za stolicę "Mazur Garbatych". Pagórkowata rzeźba terenu powstała w okresie dawnego zlodowacenia, uprawnia do popularnego określenia "Garbate Mazury". Pofałdowany teren okolic miasta przecina gęsta sieć strumieni łączących 15 jezior. Miasto i gminę od północnego zachodu otaczają lasy Puszczy Boreckiej, obfitującej w rzadkie okazy roślin i zwierząt. Dużo wód i lasów oraz walory turystyczno-krajoznawcze regionu i położenie na ważnych szlakach komunikacyjnych podnoszą atrakcyjność miasta i gminy.

Miasto słynie z imprez kulturalnych. Niebawem stanie się głośne w kraju za sprawą "Bitwy na Głosy". W najbliższą sobotę, 14 stycznia TVP2 rozpocznie młodzieżowe castingi do drugiej edycji muzycznego show, którego telewizyjne tajniki poznaliśmy w zeszłym roku. Za dwa miesiące, tj. już w marcu, na wielkiej scenie teatralnej, znowu jak przed rokiem stanie batalion ponad 140 wesołych osób i zaśpiewa największe przeboje w całkiem nowych niepowtarzalnych aranżacjach.

Tym razem gwiazdą edycji programu TVP2 będzie znany rozśpiewany mieszkaniec Olecka, wokalista zespołu "Lady Pank", Janusz Panasewicz. Podobnie jak on, osiem innych nowych gwiazd programu, znanych z polskiej estrady, wyruszy do rodzinnych miejscowości w poszukiwaniu utalentowanych wokalistów, którzy stworzą 16-osobowe komplety zespołów. Tymczasem Janusz Panasiewicz zaprasza zainteresowanych castingiem do Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku w najbliższą sobotę na godz. 9 rano. Wyraża przekonanie, że wszyscy będą się "fajnie bawili".

Warunkiem dla kandydatów, startujących w castingu, jest konieczne wokalne jak najlepsze przygotowanie kilku różnych piosenek, które trzeba będzie wykonywać acapella (bez towarzyszenia muzyki), w tym jedną w języku angielskim. Po wstępnych przesłuchaniachm zostaną wyłonieni najlepsi kandydaci wokaliści do II etapu przesłuchań, który odbędzie się następnego dnia, w niedzielę 15 stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.