Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4792 miejsce

Bitwa na listy - zwolennicy o. Rydzyka kontra intelektualiści

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-07-15 12:44

Polscy intelektualiści napisali apel do władz Kościoła, domagając się odwołania o. Rydzyka. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. - To liberałowie, którzy szkodzili Kościołowi w czasach komunizmu i bronią "układu" - twierdzą współpracownicy szefa Radia Maryja w liście do generała redemptorystów Josepha Tobina, który przytacza dziś "Gazeta Wyborcza".

Ojciec Tadeusz Rydzyk. / Fot. PAP/Maciej KurońOjciec Joseph Tobin to najwyższy przełożony redemptorystów w Rzymie. Do niego należy decyzja, co zrobić dalej z o. Rydzykiem. Niedawno zapowiedział, że podejmie ją w najbliższych dniach.

Apel intelektualistówIntelektualiści apelowali w piątek do władz Kościoła, żeby "zrobiły wszystko, co w ich mocy, by publiczne wypowiedzi ks. Tadeusza Rydzyka nie podważały oficjalnego nauczania Kościoła na temat Żydów". Apel był reakcją na opublikowane przez tygodnik "Wprost" nagrania, w których o. Rydzyk obrażał prezydenta oraz drwił z "Gazety Wyborczej" twierdząc, że cechuje się ona "talmudyczną mentalnością". - List powstał z inicjatywy jezuickiego Centrum Kultury i Dialogu z Krakowa, podpisali się pod nim intelektualiści katoliccy i liczni duchowni, m.in.: b. więzień Auschwitz i eks-szef MSZ prof. Władysław Bartoszewski, ks. prof. Wacław Hryniewicz, o. prof. Jan Andrzej Kłoczowski, b. premier Tadeusz Mazowiecki i Marcin Przeciszewski, szef Katolickiej Agencji Informacyjnej - pisze "Gazeta Wyborcza".

Zwolennicy Rydzyka kontratakują"Z oburzeniem przyjęliśmy opublikowanie w mediach skierowanego do władz kościelnych listu grupy osób, nazywających siebie 'katolikami' i 'świeckimi intelektualistami' w sprawie Radia Maryja i Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka" - piszą jego obrońcy w liście do o. Tobina. - "Wielu spośród sygnatariuszy tego listu to liberałowie faktycznie obojętni wobec Kościoła. Niektórzy z nich nawet bardzo mocno zaszkodzili Kościołowi w najtrudniejszych czasach doby komunizmu. Wielu spośród sygnatariuszy tego listu dało się już poznać w przeszłości jako zajadli wrogowie Radia Maryja, które przełamało ich monopol medialny."

W liście czytamy także: "Z oburzeniem reagujemy na ataki na Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka oparte na manipulacjach technicznych i deformacjach tekstów Jego wykładów na WSKSiM. Szokuje ta jątrząca nagonka na wykładowcę, który przedstawia swoją ocenę sytuacji podczas zajęć dydaktycznych. Te ataki godzą w wolność nauczania i są z gruntu sprzeczne z zapewnieniami ustawy o szkolnictwie wyższym."

Autorzy listu do przełożonego redemptorystów twierdzą, że "atak" na o. Rydzyka ma podzielić i skłócić polski obóz chrześcijańsko-patriotyczny skupiony wokół Radia Maryja z rządzącymi, którzy walczą z patologiami i dążą do "zbudowania sprawiedliwej IV Rzeczypospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Znajdzie się pała, na dupę generała. Chociaż kwaczą kaczki, że może nawet i taczki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Talmudyczna mentalnosc??
jak ma sie taka mentalnosc do mentalnosci katolickiej czy jest
gorsza czy tez lepsza??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.