Facebook Google+ Twitter

Bitwa na listy - zwolennicy o. Rydzyka kontra intelektualiści

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-07-15 12:44

Polscy intelektualiści napisali apel do władz Kościoła, domagając się odwołania o. Rydzyka. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. - To liberałowie, którzy szkodzili Kościołowi w czasach komunizmu i bronią "układu" - twierdzą współpracownicy szefa Radia Maryja w liście do generała redemptorystów Josepha Tobina, który przytacza dziś "Gazeta Wyborcza".

Ojciec Tadeusz Rydzyk. / Fot. PAP/Maciej KurońOjciec Joseph Tobin to najwyższy przełożony redemptorystów w Rzymie. Do niego należy decyzja, co zrobić dalej z o. Rydzykiem. Niedawno zapowiedział, że podejmie ją w najbliższych dniach.

Apel intelektualistówIntelektualiści apelowali w piątek do władz Kościoła, żeby "zrobiły wszystko, co w ich mocy, by publiczne wypowiedzi ks. Tadeusza Rydzyka nie podważały oficjalnego nauczania Kościoła na temat Żydów". Apel był reakcją na opublikowane przez tygodnik "Wprost" nagrania, w których o. Rydzyk obrażał prezydenta oraz drwił z "Gazety Wyborczej" twierdząc, że cechuje się ona "talmudyczną mentalnością". - List powstał z inicjatywy jezuickiego Centrum Kultury i Dialogu z Krakowa, podpisali się pod nim intelektualiści katoliccy i liczni duchowni, m.in.: b. więzień Auschwitz i eks-szef MSZ prof. Władysław Bartoszewski, ks. prof. Wacław Hryniewicz, o. prof. Jan Andrzej Kłoczowski, b. premier Tadeusz Mazowiecki i Marcin Przeciszewski, szef Katolickiej Agencji Informacyjnej - pisze "Gazeta Wyborcza".

Zwolennicy Rydzyka kontratakują"Z oburzeniem przyjęliśmy opublikowanie w mediach skierowanego do władz kościelnych listu grupy osób, nazywających siebie 'katolikami' i 'świeckimi intelektualistami' w sprawie Radia Maryja i Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka" - piszą jego obrońcy w liście do o. Tobina. - "Wielu spośród sygnatariuszy tego listu to liberałowie faktycznie obojętni wobec Kościoła. Niektórzy z nich nawet bardzo mocno zaszkodzili Kościołowi w najtrudniejszych czasach doby komunizmu. Wielu spośród sygnatariuszy tego listu dało się już poznać w przeszłości jako zajadli wrogowie Radia Maryja, które przełamało ich monopol medialny."

W liście czytamy także: "Z oburzeniem reagujemy na ataki na Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka oparte na manipulacjach technicznych i deformacjach tekstów Jego wykładów na WSKSiM. Szokuje ta jątrząca nagonka na wykładowcę, który przedstawia swoją ocenę sytuacji podczas zajęć dydaktycznych. Te ataki godzą w wolność nauczania i są z gruntu sprzeczne z zapewnieniami ustawy o szkolnictwie wyższym."

Autorzy listu do przełożonego redemptorystów twierdzą, że "atak" na o. Rydzyka ma podzielić i skłócić polski obóz chrześcijańsko-patriotyczny skupiony wokół Radia Maryja z rządzącymi, którzy walczą z patologiami i dążą do "zbudowania sprawiedliwej IV Rzeczypospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Znajdzie się pała, na dupę generała. Chociaż kwaczą kaczki, że może nawet i taczki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Talmudyczna mentalnosc??
jak ma sie taka mentalnosc do mentalnosci katolickiej czy jest
gorsza czy tez lepsza??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.