Facebook Google+ Twitter

Bitwa pod Płowcami jeszcze raz. Inscenizacja bitwy z 1331 roku

Kolejny raz, 22 sierpnia, obchodzona była rocznica płowieckiej glorii. W dniu tym na uczestników imprezy czekała moc atrakcji.

Rycerze Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiPomnik w Płowcach Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiRycerstwo pod Płowcami Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol Szmagalski


Już o godzinie 10 na polu bitewnym - przy pomniku zebrały się Drużyny Rycerskie. Zarówno konie, jak i rycerze w tradycyjnych historycznych ubiorach, prezentowali się znakomicie, wywołując aplauz licznie zgromadzonych widzów.

O godz. 14,oo odprawiona została polowa msza święta.
Msza święta Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiInscenizacja bitwy na polach Płowiec Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiNa placu bitwy Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol Szmagalski


Najważniejszą z wielu atrakcji tego dnia była oczywiście sama inscenizacja legendarnej bitwy stoczonej pomiędzy Zakonem Krzyżackim a wojskami Władysława Łokietka we wrześniu 1331 pod Płowcami (obecnie gmina Radziejów).


Tuż po głównych uroczystościach w parku rozpoczął się festyn i zabawa taneczna, oprawę muzyczną zapewnił zespół „Bravi”.Robert Janowski na tle pomnika w Płowcach (kolaż) / Fot. Karol SzmagalskiGwiazdą tego wyjątkowego wieczoru był Robert Janowski, znany z telewizyjnego show „Jaka to melodia?”.


Całość zakończył niezwykle widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Imprezy te jak zwykle gromadzą zarówno mieszkańców Radziejowa, jak i wielu gości.Warto przypomnieć, że impreza w Płowcach, zorganizowana została przez Wójta Gminy Radziejów i dyrekcję Gminnej Biblioteki Publicznej w Płowcach, współfinansowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Myślę ,że warto takie imprezy upamiętniające historyczną przeszłość tych ziem organizować.Wszyscy czekają już na przyszłoroczną dziesiąta odsłonę tej imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.