Facebook Google+ Twitter

"Bitwa pod wiedniem". Ruszyły zdjęcia do międzynarodowej superprodukcji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-06 10:44

"Bitwa pod Wiedniem" to opowieść o jednej z najważniejszych bitew w historii świata, której wynik zadecydował o losach Europy. Na ekranie zobaczymy m.in. Alicję Bachledę-Curuś i Daniela Olbrychskiego.

 / Fot. Monolith Films/Materiały prasoweBudżet w wysokości 50 mln zł. Ponad 100 znakomitych aktorów, a wśród nich
gwiazdy polskiego kina, 10 tys. statystów, 3 tys. koni i 13 tygodni zdjęć w kilku krajach Europy, także w Polsce. Oto podstawowe informacje świadczące o rozmachu międzynarodowej superprodukcji historycznej "Bitwa pod Wiedniem".

Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą
Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Los miasta staje się coraz bardziej niepewny.

Jego upadek otworzy Wielkiemu Wezyrowi drogę do zwycięstwa nad Chrześcijańską Europą. Po wielu tygodniach oblężenia dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie.

W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf Wielkiego Wezyra, do boju włączają się wojska pod wodzą polskiego króla Jana III Sobieskiego w morderczej walce rozstrzygając wynik starcia.

Zdjęcia do filmu "Bitwa pod Wiedniem" w reżyserii Renzo Martinellego rozpoczęły się 2 maja w Rumunii. W głównych rolach zobaczymy takie gwiazdy jak F. Murray Abraham, Enrico LoVerso,

Alicja Bachleda-Curuś, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Piotr Adamczyk, Borys Szyc i Wojciech Mecwaldowski. Film powstaje w koprodukcji włosko-polsko-tureckiej przy znaczącym wsparciu władz Polski. Dofinansowany przez PISF.

Premiera "Bitwy pod Wiedniem" planowana jest na drugą połowę roku 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ALE OBCIACH
  • ALE OBCIACH
  • 19.05.2011 21:31

W pale się nie mieści że tak ważne wydarzenie w POLSKIEJ HISTORII na ekran przenoszą makaroniarze!Pewnie będzie dużo ględzenia,żałosny wątek miłosny,beznadziejne sceny batalistyczne,a bitwe wygra POLSKA HUSARIA dzięki nimieckiemu szpiegowi.Obciach dla Polskich aktrów biorących udział w tym projekcie.P.S.Pewnie film o Dywizjonie303(jeśli powstanie) nakręcą ABORYGENI!.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Artur Kowalski
  • Artur Kowalski
  • 10.05.2011 07:47

jak mozna latwo przeczytac to PLAGIAT czystej wody Victorii C. Harasimowicza włoski producent pod wymowną nazwa "Agresywna Banda" ukradł Harasimowiczowi jego historię. TVP dowiedziawszy się o tym że to plagiat wycofała swoje finansowanie tylko PISF i jego eksperci dali sie nabrac

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.