Facebook Google+ Twitter

Biura podróży podsumowują kapryśne polskie lato

Polska Organizacja Turystyczna przeprowadziła w sierpniu sondaż, według którego biznes turystyczny poniósł w tym roku największe straty nad morzem i nad jeziorami. Na kłopotach krajów arabskich branża turystyczna nie zyskała.

 / Fot. Marek Bachorski-RudnickiJedna trzecia udających się na urlop Polaków według przeprowadzonego sondażu zmieniła swoje tegoroczne plany urlopowe. Wbrew wcześniejszym prognozom, w tym roku branża gastronomiczna i hotelarska nie zyskała na kłopotach Tunezji czy Egiptu.

Jak podaje Polska Organizacja Turystyczna, na zmianach w planach urlopowych polskie morze straciło, a zyskały w tym roku góry. Natomiast według
POT, wielu letników zdecydowało się przełożyć termin podróży. Inni urlopowicze wybrali się na wczasy za granicę. Z sondażu przeprowadzonego w połowie sierpnia przez ARC Rynku i Opinii wynika, że prawie co dziesiąty urlopowicz skrócił swój wakacyjny pobyt ze względu na pogodę - informuje tur-info.pl.

Kapryśna pogoda pozwoliła w tym roku na zysk biurom podróży specjalizującym się w zagranicznych wycieczkach.

Niektórzy touroperatorzy wyprzedali całą ofertę np. do Grecji, mimo tego, że w tym roku mówiło się o trudnościach wynikających z niepewnej sytuacji gospodarczej w tym kraju. Równie dużą popularnością cieszyły się wczasy w Chorwacji.  / Fot. Marek Bachorski-Rudnicki

Choć lato było stosunkowo w tym roku udane, jak wynika z badan POT, to
mogło to mimo wszystko nie wystarczyć do zdecydowanej poprawy sytuacji w branży turystycznej.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.