Facebook Google+ Twitter

Biura podróży wyeliminują z rynku tanie linie lotnicze? Już teraz oferują tańsze bilety

Na rynku lotniczym zapowiada się rewolucja. Tanich przewoźników mają zastąpić biura podróży. Już teraz oferują one tańsze bilety, w porównaniu z tradycyjnymi liniami lotniczymi.

Sonda

Korzystałeś kiedyś z tanich linii?

Tani przewoźnicy tacy jak Norwegian, Ryanair czy EasyJet ograniczyły loty z Polski. / Fot. Dmitriy Pichugin, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Norwegian_Air_Shuttle_Boeing_737-300_Pichugin.jpgPodatki, wysokie opłaty i drogie paliwo - wszystko to przyczynia się do tego, że tanie linie lotnicze podniosły ceny biletów. W ciągu roku zdrożały one średnio o 8 proc. Wzrost cen spowodował utratę klientów. Tani przewoźnicy tacy jak Norwegian, Ryanair czy EasyJet ograniczyły loty z Polski.

Czytaj także: Sztuka taniego latania, czyli poradnik pasażera

Zaistniała sytuacja nie oznacza, że pasażerowie nie będą mogli po niższych kosztach wybrać się w podróż samolotem - podaje "Dziennik Gazeta Prawna." Lukę po tanich przewoźnikach mają wypełnić biura podróży. Udział biur w całym rynku przewozów lotniczych przekracza już 15 proc. Pasażerów, którzy właśnie tam kupują bilety, systematycznie przybywa.

Tanie latanie - czy może być jeszcze tańsze?

Ceny w biurach podróży są nawet o 50 proc. tańsze niż u tradycyjnych przewoźników. W Triadzie, za lot do Barcelony wykonywany przez Ryanaira w jedną stronę, zapłacimy 340 zł. Bilet na ten sam lot, kupiony bezpośrednio u przewoźnika, będzie nas kosztował 490 zł.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.