Facebook Google+ Twitter

Biuro w sieci – nowa propozycja Microsoft

Microsoft proponuje użytkownikom Internetu nową usługę sieciową - Office Live Workspace.

Office Live Workspace

Projekt Office Live Workspace. / Fot. A. KarłowskaNowa propozycja firmy Microsoft to odpowiedź na znane już wielu, oferowane przez Google możliwości zarządzania swymi dokumentami i publikacjami on-line. Oferta Google – połączenie funkcji edytora i arkusza kalkulacyjnego (Google Docs and Spreadsheets) przyspieszyła prace konkurencji. Efektem jest podobny projekt firmy Microsoft.

Ten, kto ma zainstalowany pakiet Office, będzie mógł tworzyć i edytować dokumenty w wirtualnej przestrzeni. Microsoft nie udostępnia jednak wszystkich usług pakietu. W sieci będą dostępne tylko niektóre. Według informacji Microsoftu, usługa Office Live Workspace jest darmowa, pozwala użytkownikom na załadowanie ponad tysiąca dokumentów i zarządzanie nimi za pośrednictwem sieci. Bezpieczeństwo danych mają zapewnić hasła.

Ci z użytkowników, którzy nie mają zainstalowanego pakietu Office, także mogą uczestniczyć w pracy z możliwością odczytywania dokumentów i komentowania ich (z poziomu przeglądarki). Usługa ma pracować w przeglądarkach Internet Explorer 6 i nowszych, także Firefox 2.0.

Sukces „One Space” studentów z Poznania

Twórcami podobnego rozwiązania, również służącego do pracy zespołowej w sieci są studenci Politechniki Poznańskiej. - To zapewniło im udział w światowym finale konkursu Imagine Cup 2007 w Seulu – mówi dla Wiadomości24.pl Gerard Frankowski z Centrum Innowacji Microsoft.

Studenci zaprezentowali aplikację o nazwie „One Space”, która służy do łatwego i wygodnego współdzielenia Pomysł studentów Politechniki Poznańkiej zdobył uznanie firmy Microsoft podczas finału Microsoft Imagine Cup 2007 / Fot. A. Karłowskaaplikacji i plików, umożliwiając efektywną i sprawną współpracę zespołową.
Podczas finału konkursu Microsoft Imagine Cup 2007 W Korei Południowej, spotkało się 372 studentów z całego świata, w tym 17 z Polski. Najlepsze wyniki w trzech z dziewięciu rozgrywanych kategorii, dało Polsce pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej pod względem wyników w całym konkursie.
Drużyna „InPUT” z Politechniki Poznańskiej reprezentowała nasz kraj w kategorii: Projektowanie Oprogramowania. W skład zespołu weszli: Michał Tartanus, Marek Wronowski, Szymon Wybrański, Michał Zygmunt.


Więcej o Office Live Workspace przeczytasz tutaj

Więcej o konkursie Imagine Cup na oficnalnej stronie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.