Facebook Google+ Twitter

Biurowe plotki zwiększają produktywność w pracy!

Wyniki badań wydajności pracowników biurowych przeprowadzonych przez ICM Research pokazują, że Europejczycy nie mają zadowalającego stosunku do pracy. Chociaż spędzamy tam coraz więcej czasu, niestety nie wiążą się z tym spodziewane efekty. Raport wskazuje też pozytywne zjawiska - produktywności w pracy służą biurowe plotki.

Jak pracują Europejczycy? / Fot. materiały prasoweNasz kontynent dotknął kryzys. W pracy jesteśmy coraz mniej skuteczni. Pracownicy biurowi pracują pełną parą tylko przez 75 proc. dnia. Pozostały czas marnują na biurowe ploteczki, przysłowiowe "wyjście na papieroska" oraz inne równie "niezbędne" czynności. Raport pokazuje, że najbardziej pracowitym narodem są Niemcy, którzy deklarują pracę minimum 9 godzin dziennie. Najkrócej pracują Rumuni i Czesi - ok. 10 proc. z nich spędza w biurze mniej niż 6 godzin.

Jako okresy najmniej sprzyjające wykonywaniu służbowych obowiązków ankietowani wskazali późne popołudnie i czas po przerwie. Polacy, obok Holendrów, największe problemy z koncentracją mają pod koniec dnia, tuż przed wyjściem z pracy. Natomiast największą wydajność pracowników zanotowano pomiędzy godzinami 10 a 11 rano oraz 14 a 16.

Niemal w 6 na 10 przypadków powodami niskiej wydajności w godzinach rannych są problemy pracowników ze wstawaniem. Według badanych z naszego kraju główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest przemęczenie i przepracowanie (88 proc. wskazań).

Jedna czwarta respondentów deklaruje, że najlepiej pracuje się im we wtorki. Z kolei dla jednej trzeciej badanych efektywność pracy nie jest uzależniona od dnia tygodnia. 1/3 pracowników wskazuje na piątek jako okres najniższej wydolności intelektualnej. Dla jednej czwartej dniem, w którym pracują najmniej wydajnie jest poniedziałek.

Praca po polsku


Polacy zajmują pierwsze miejsce, jeśli chodzi o przypisywanie wpływu dnia tygodnia na jakość pracy. 40 proc. ankietowanych wskazało wtorek jako dzień, kiedy pracuje najbardziej owocnie. Jeśli chodzi o najmniejszą skuteczność naszych rodaków zdania są podzielone - 45 proc. wskazuje piątek, a 29 proc. poniedziałek.

Polacy w największym stopniu spośród innych badanych krajów europejskich, są skłonni przypisywać poszczególnym miesiącom wpływ na poziom wydajności swojej pracy. Najlepiej pracuje się respondentom z Polski w maju, a najgorzej - w lipcu. Polacy zajęli także pierwsze miejsce jeśli chodzi o wykorzystywanie urządzeń biurowych (71 proc.).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plotkowanie plotkowaniem, ale nie zdajemy sobie sprawy z samopoczucia poszkodowanego, do czasu kiedy sami nie staniemy sie obiektem plotki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.