Facebook Google+ Twitter

Biznes wspiera młodzież

Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole przyznało tegoroczne stypendia dla najzdolniejszych uczniów szkół publicznych i nagrody dla nauczycieli-nowatorów. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 20.10.2008. To już XIV edycja tego konkursu.

Pieniądze pochodziły ze sprzedaży cegiełek oraz od sponsorów. Aż trzy stypendia ufundowała łódzka spółka Partner Center, jeden z największych w Polsce importerów i dystrybutorów win, znana z prowadzonej od lat działalności charytatywnej. Organizuje m.in. doroczne mikołajki dla dzieci z biednych rodzin i wigilie dla bezdomnych, finansowała też obiady dla niezamożnych uczniów szkoły w Wolborzu, gdzie mieści się oddział firmy.

Na wniosek Partner Center, oprócz dotychczasowych kryteriów, kapituła konkursu brała w tym roku pod uwagę także warunki socjalne uczniów. - W moim przekonaniu biznes to nie tylko profesjonalne zarządzanie firmą, ale też społeczna odpowiedzialność, polegająca między innymi na wspieraniu rozwoju uzdolnionej młodzieży – mówi Krzysztof Apostolidis, prezes Partner Center. – Dlatego od lat staramy się w różny sposób pomagać szkołom.
Wręczenie ufundowanych przez Prezesa Spółki "Partner Center" Krzysztofa Apostolidisa - 3 stypendiów naukowych uczniom szkół podstawowych w Łodzi. / Fot. Abilita Communications
Decyzją kapituły, stypendia otrzymało 15 uczniów podstawówek, gimnazjów i liceów oraz 14 pedagogów.
Mogli na nie liczyć uczniowie wyróżniający się w nauce (ze średnią ocen co najmniej 4,5) i utalentowani w wybranej dziedzinie. Niektórzy dostali po 1400 zł jednorazowo, część będzie otrzymywać po 300 zł miesięcznie przez najbliższy rok szkolny. Ze stypendiów przyznawanych przez ŁSPS skorzystało dotychczas 214 uczniów.
Przeznaczają je najczęściej na naukę języków obcych, kupno książek i pomocy naukowych.

Zdaniem Zdzisława Ignaczaka,przewodniczącego ŁSPS, stypendia są nie tylko wsparciem finansowym dla uczniów, ale też inspiracją do dalszego rozwoju.

Na przyszłoroczną, jubileuszową edycję konkursu zostaną zaproszeni wszyscy dotychczasowi stypendyści. Są wśród nich naukowcy, biznesmeni, lekarze, muzycy i sportowcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.