Facebook Google+ Twitter

Biznes z prestiżowym adresem

Najbardziej znane ulice w Warszawie należą do Traktu Królewskiego. Któż nie kojarzy Krakowskiego Przedmieścia, Nowego Światu czy placu Trzech Krzyży? Siedziba firmy w takim miejscu to niewątpliwy prestiż, ale czy możliwy dla każdego?

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się zakładanie firm pod tzw. wirtualnym adresem. Tak naprawdę jest to umowa z właścicielem biura oferującego takie usługi, pozwalająca na zarejestrowanie siedziby firmy pod adresem usługodawcy. Nasze wirtualne biuro może dodatkowo obsługiwać pocztę, telefon stacjonarny a często oferuje także możliwość korzystania z miejsc do pracy czy sal konferencyjnych.

Czy zakładanie firmy pod tak zwanym adresem wirtualnym jest zgodne z prawem?
Marcin Krzemień, przedstawiciel jednej z firm działających w tym sektorze: "Zdecydowanie tak. Jedną z oferowanych działalności jest wynajmowanie powierzchni biurowej wraz z możliwością korzystania z biura. Zgodnie z klasyfikacją PKWiU działalność posiada oznaczenie 68.20.Z - wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi. Firma zarejestrowana usługowo pod takim adresem będzie należała do Urzędu Skarbowego i oddziału ZUS w mieście usługodawcy, a Regon uzyska w Urzędzie Statystycznym właściwym terytorialne. Może to być dowolna forma działalności gospodarczej począwszy od osoby fizycznej, przez spółkę cywilną, spółkę prawa handlowego lub spółkę akcyjną. Z takich usług z powodzeniem korzystają również oddziały firm krajowych oraz zagranicznych."

Rejestracja działalności gospodarczej pod wirtualnym adresem często znakomicie ułatwia działanie. Nie każdy przecież wie, że rejestrując firmę w domu musimy zgłosić to np. do spółdzielni lub mieć zgodę właściciela mieszkania, płacić inne stawki czynszu z tytułu działalności gospodarczej, inne stawki za media, abonament radiowo-telewizyjny, etc. Może się okazać, że wirtualny adres za sto dwadzieścia złotych jest tańszy, niż dopłaty za działalność firmy w domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.