Facebook Google+ Twitter

Biznesmen na plaży

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-04 12:07

Czy dzisiejszy biznesmen, manager, kierownik pracuje 8 godzin dziennie? Czy spędza urlop w pełni wypoczywając od codziennych obowiązków zawodowych? Rzadko.

Dynamika rynku pracy powoduje, że mało kto ma dziś czas na relaks, nawet w dni teoretycznie wolne od pracy. Są jednak pewne pomysły i rozwiązania, dzięki którym zapracowany biznesmen będzie mógł trzymać rękę na służbowym pulsie, nawet w czasie urlopu.

Wydajny smartfon

Nagłe zlecenie przerywa chwile odpoczynku na plaży? Nie szkodzi. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, a w szczególności – urządzenia mobilne. Dzisiejsze smartfony to kombajny biurowe, dzięki którym szybko i bez problemu połączymy się z kontrahentem czy klientem i załatwimy wszystkie niecierpiące zwłoki sprawy. Ten gustowny gadżet to nie tylko multimedialna „zabawka”, ale przede wszystkim narzędzie biurowe umożliwiające, obok oczywistych rozmów telefonicznych, dostęp do intuicyjnych aplikacji potrzebnych do obsługi poczty elektronicznej, wglądu i kontroli własnej strony www, tworzenia dokumentów firmowych i wielu innych. Oferta dotykowych smartfonów na rynku jest ogromna, jednak gdy urządzenie kupujemy stricte do pracy służbowej powinno posiadać:

- wydajną baterię pozwalającą na wiele godzin pracy,
- duży ekran o wysokiej rozdzielczości,
- mocny procesor oraz RAM,
- funkcjonalny system operacyjny.

Smartfony posiadają oczywiście swoje ograniczenia – jakkolwiek pozwalają na szybkie połączenia, łatwe odbieranie i wysyłanie maili oraz dostęp do sieci. Fakt, że przygotowanie za ich pomocą dłuższego materiału tekstowego czy arkuszu kalkulacyjnego może okazać się żmudną pracą ze względu na rozmiary samego urządzenia, jednak nie to jest ich głównym zadaniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.