Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10862 miejsce

Biznesmeni na rekolekcjach

O chrześcijanach orientu można powiedzieć, że byli świadkami wiary we wrogim środowisku. Podczas specjalnych rekolekcji zostali postawieni współczesnym ludziom biznesu, aby ci nie zapominali w swoich firmach o wyznawanych wartościach.

ks. dr hab. Jan Żelazny / Fot. Przemysław KrólDuchowa wędrówka na Bliski Wschód stała się udziałem uczestników rekolekcji dla ludzi biznesu zorganizowanych w Gródku nad Dunajcem (15-17 lutego). Przewodnikiem był ks. dr hab. Jan Żelazny, który przybliżył tradycję chrześcijan orientalnych, czyli z terenów dzisiejszego Libanu i Syrii. Żyli oni zawsze we wrogim środowisku, co wpłynęło na ich sposób postępowania. Z powodu prześladowania nie mogli świadczyć o Chrystusie słowami, lecz czynili to swym życiem, pozostając przez kilkaset lat bardzo żywotną wspólnotą. Rekolekcjonista, specjalista od nauczania Ojców Kościoła, przybliżył także postaci świętych, wśród których św. Charbel jest najbardziej znany.

W spotkaniu uczestniczyli ludzie biznesu z całej Polski. / Fot. Przemysław Król„Świadectwo” to słowo-klucz, które najlepiej oddaje ich życiową postawę. Byli często rzemieślnikami, złotnikami czy też kupcami. Swoją wiarę wyrażali przez bardzo rzetelne i fachowe podejście do pracy, ze względu na wykształcenie byli także cenionymi urzędnikami. Ich postawa może być inspiracją dla współczesnych katolików w biznesie, w jaki sposób łączyć w praktyce wyznawaną wiarę z zaangażowaniem w sprawy świata.

W rekolekcjach wzięło udział 60 osób reprezentujących mały i średni biznes. Już od 11 lat przyjeżdżają na spotkania organizowane przez Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. W tym roku zaplanowane są jeszcze rekolekcje w Krakowie (1-3 marca) pt. "Błogosławieni ubodzy w duchu".

Zgubna droga na skróty - fragment kazania


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.