Facebook Google+ Twitter

Biznesmeni na Ukrainie płacą... 135 różnych podatków

W 2011 r. Ukraina pobiła światowy rekord w liczbie płacenia podatków przez przedsiębiorców. Biznesmeni na Ukrainie płacą aż 135 różnych podatków.

Z rankingu globalnej firmy PWC wynika, że przedsiębiorcy na Ukrainie płacą
135 różnego rodzaju opłat.

W związku z tym Ukraina zajęła w 2011 r. pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby podatków płaconych przez przedsiębiorców. Wyprzedziła Rumunię, w której biznesmeni płacą jedynie 113 podatków.

Na trzecim miejscu znalazła się Jamajka. Na tej wyspie przedsiębiorcy płacą tylko 72 podatki.

Opłaca się prowadzić interesy w Hongkongu, na Malediwach oraz w Katarze, gdzie biznesmeni muszą płacić tylko trzy podatki, a także w Gruzji, Szwecji oraz Norwegii. W tych trzech państwach przedsiębiorcy płacą tylko 4 podatki.
Za to w Stanach Zjednoczonych jest już 11 różnych podatków.

Na Węgrzech przykładowo biznesmeni płacą tylko 13 podatków, a skoro mowa już o Węgrzech, to należy wspomnieć o ich bratanku - Polsce, gdzie przedsiębiorcy płacą aż 29 podatków (tyle samo podatków ,co w Polsce, biznesmeni płacą w Sierra Leone, Islandii, Belize, Egipcie, Algierii). Należy się zgodzić z ekonomistami, omawiającymi polską problematykę podatkową, którzy określają nas mianem "niewolników podatkowych".

Jeśli spojrzymy na nasze podwórko podatkowe, to można się pocieszyć jedynie faktem, że w Grenadzie biznesmeni płacą 50 różnych podatków, Pakistanie - 47 podatków, Wenezueli - 70 podatków, Jemenie - 44, Wietnamie - 32, Tadżykistanie - 69. Ech, życie, życie... Z tymi podatkami to tak jest, że zaraz po wojnie w Holandii obowiązywał podatek od posiadania w domu firanek...

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Lach
  • Lach
  • 08.03.2012 19:37

Zagmatwałem trochę , te moje wywody.
Jwest tak;
Ten co zarabia 6000 złotych brutto płaci taka sama kwotę( liczona w złotych, podatek co ten co zarabia : 50 000 ,,,100 000 zlotych .
Średnia w Polsce wynosi 4500 złotych co daje 2400 zł przy 60% a także przy zarobkach 6000 zl (2400 zł )
KONKLUDUJĄC :ten co zarabia 6000 złoty płaci tyle samo co ten co zarabia 100 000 złotych .
TO JEST TAK ;pierwszy płaci 40 %od 1500-6000 zł) a drugi 10 % (od 6001 zł ,,50 000 a także 100 000 i także milion złotych i więcej)
TAKIE TO SĄ PODATKI W POLSCE !
Skala podatkowa jest taka :normalni podatnicy płaca 40% a uprzywilejowani 10% !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe to, co Pan pisze...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lach
  • Lach
  • 08.03.2012 13:14

Cieszę się ,że Pan mnie zrozumiał .Przecież jest rożne spojrzenie na podatki i ta sztuczność w ich równym egzekwowaniu .Podatki są tak sprytnie skonstruowane aby rządzący stali się jeszcze bogatszymi ludźmi-oczywiście kosztem swego narodu.Chociaż nie koniecznie kosztem swego narodu (swoich współobywateli).
Przykładowo w Polsce jest takie coś.Polak ten od najniższej pensji brutto to jest 1500 złotych płaci 40 % ten co zarabia 6000 złoty rownież 40 % .
Ten co zarabia 6001 zł. brutto płaci tyle samo co ten , który zarabia np. 50 000 albo 100 000złotych.TYLKO NALEŻY ZAŁOŻYĆ SWOJĄ FIRMĘ JEDNOOSOBOWĄ. BYĆ ZATRUDNIONYM JAKO SAMOZATRUDNIAJĄCYM SIĘ I płacić podatek , aż i tylko ,60 % od średniej krajowej w Polsce (jest około 4 500 złotych brutto)
Reasumując przechodzę do meritum.
Ten co zarabia do 6000 złotych brutto płaci 40 % : a ten co zarabia 100 000 złotych brutto tylko 10 % .
Fajne co ,równe płacenie podatków .To się ma tak :jedni płacą aż 40 % a inni tylko 10% .
WSPANIALE SIĘ URZĄDZIŁA NOMENKLATORA W POLSCE -to jest jeden z przykładów a są jeszcze wspanialsze przykłady .Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jasne, rozumiem Pana. Jest to zrozumiałe dla mnie, to, co Pan pisze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lach
  • Lach
  • 08.03.2012 12:17

Szanowny Panie a ma dużo -to nie piernik do wiatraka a ufność w stosunku do rządzących Ta zaleta w obecnych czasach staje się przekleństwem dla tych szlachetnych unarodów -Słowian .
w Polsce jest tyle dyskryminacji a Polacy jeszcze nie pogonili tych rządzących od 22 lat,tam gdzie jest ich miejsce .Bracia Rosjanie i ostatnio Ukraińcy wiedzieli co zrobi z Tymoszenko .To nie tylko proszę Pana szanownego , Józef Komarewicz, chodzi o tak spreparowane podatki ale o uwłaszczenie się nomenklatury na majaku narodu np. Polskiego czy Ukraińców .To jest to zło co trawi nasze bratnie narody .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie, w Polsce z podatkami też nie jest najlepiej, bo polscy biznesmeni, według rankingu PWC płacą 29 opłat, natomiast na Węgrzech, tylko 13 podatków. Autorem tego rankingu jest globalna firma PWC. Na temat tego rankingu pisze również ukraiński portal zik.ua. Jeśli idzie o Ukraińców, wschodnie narody, to wiem, że są gościnni. Ale co ma piernik do wiatraka? W swoim tekście zajmowałem się wyłącznie opodatkowaniem na świecie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lach
  • Lach
  • 08.03.2012 10:50

Ukraińców w tym miejscu bym nie brał za przykład .Jednak wszystkie narody SŁOWIANIE w tym:Ukraina , Polska (Lech , Czech i Rus -jest legenda o pierwszych Słowianach)maja swych obywateli (tych rodowitych i potomków z dorzecza morza Czarnego:Dniepr, Dniestr Boh) za przykład .Są nadzwyczaj gościnni , dobroduszni , bezinteresownie pomogą w biedzie (zawsze poczęstują chlebem , wodą i spać dadzą )oczyścicie do chleba dadzą porządne jedzenie i zapłaty nie wezmą !
Kto nie wierzy , niech pojedzie na wschodnie rejony Polski albo na Ukrainę , Białoruś , Rose .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.