Facebook Google+ Twitter

Biznesmeni przylecą z Nowego Jorku prosto do Rzeszowa?

Od niedzieli 3 czerwca mieszkańcy Podkarpacia mogą latać do Nowego Jorku z rzeszowskiego lotniska Jasionka. Z punktu widzenia innowacji, przedsiębiorczości Rzeszów zrobił kolejny krok, by pozyskać inwestorów.

Jako pierwsi z propozycją inwestowania dużych pieniędzy w ten region wybrali się do USA włodarze Podkarpacia, na czele z marszałkiem Zygmuntem Cholewińskim. Zabrał on za ocean 30 kilogramów materiałów reklamowych dla tamtejszych biznesmenów. Połączenie Nowy Jork – Rzeszów, Rzeszów – Nowy Jork sprawi, że zamiast podróżować do dwóch innych lotnisk w Polsce, z których możliwy jest wylot do USA, podróżni skorzystają z Jasionki.

Inwestycja przyczyni się do tego, że w USA, wreszcie więcej będzie się mówiło o Polsce południowo-wschodniej. Dobre wieści nie nadciągają jednak z samego lotniska. Brak profesjonalnego terminalu na jakiś czas może zatrzymać ruch inwestycyjny w Rzeszowie. Władze miasta twierdzą, że budowa nowego terminalu ruszy we wrześniu, a zakończona zostanie w 2009 r. Mimo odległego terminu nikt w Rzeszowie nie spocznie na laurach i lotnisko nie będzie puste, bowiem już teraz większość biletów do Nowego Jorku jest wykupiona, a umowa została podpisana do października. W tym przypadku chyba nie powinno być problemów z jej przedłużeniem. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu.

****
Według miesięcznika "Forbes", który opublikował właśnie Ranking Miast Najatrakcyjniejszych Dla Biznesu, Rzeszów w kategorii miast od 100 do 300 tys. mieszkańców zajął 6. miejsce. Podstawą rankingu była m.in. liczba spółek zarejestrowanych w poszczególnych miejscowościach w ciągu ostatnich pięciu lat. Zwyciężyła Gdynia przed Gliwicami i Kielcami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Good job!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.