Facebook Google+ Twitter

Biznesmenom zostanie tylko czarna kawa?

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-12-12 09:57

Od przyszłego roku polscy biznesmeni będą musieli prowadzić negocjacje przy wodzie sodowej lub co najwyżej czarnej kawie - i to nie w restauracjach, ale w firmowych biurach.

Ministerstwa Finansów zamierza bowiem znieść od 1 stycznia przyszłego roku limit zaliczania w koszty uzyskania przychodu wydatków na reprezentację. - Polski biznesmen będzie pariasem wśród swoich unijnych kolegów, dla których zaproszenie kontrahenta na business lunch jest rzeczą normalną - uważa Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. - Zniesienie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na reprezentację jest niezrozumiałe i sprzeczne ze standardami prowadzenia działalności gospodarczej w Unii Europejskiej - dodaje.

Dlatego też Krajowa Izba Gospodarcza apeluje do resortu finansów o przywrócenie zasad, które obowiązują jeszcze do końca br. - tj. umożliwienie przedsiębiorcom zaliczania w koszty uzyskania przychodów wydatków na reprezentację do wysokości 0,25 proc przychodów. - Nowe regulacje w sposób nieuzasadniony uprzywilejowują firmy cateringowe kosztem restauracji i lokali gastronomicznych - uważa Arendarski.

(mu)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.