Facebook Google+ Twitter

Bjoergen może się wycofać z MŚ w Lahti w 2017 roku!

26 grudnia Marit Bjoergen urodziła syna, w przyszłym sezonie wraca na trasy biegowe i zapowiada, że nie wyklucza wycofania się z do tej pory priorytetowej dla niej imprezy MŚ w Lahti.

 / Fot. aktivioslo"Nie pojadę do Finlandii jako statystka, aby walczyć o 8-10. miejsce i po prostu być tam ze względu na moje nazwisko. Jeżeli stwierdzę, że nie mam szans na medal, a tylko taka opcja wchodzi w grę, to oddam swoje miejsce młodszej koleżance z reprezentacji" - powiedziała w ostatnim wywiadzie dla norweskiej telewizji Bjoergen.

Marit Bjoergen trenowała mimo ciąży, a po urodzeniu synka niemal od razu przypięła narty. Norweżka ma już za sobą pierwsze starty - 12 marca wzięła udział w maratonie na 42 km, a 16 marca w sprincie finiszowała jako 5. Jednak jak podkreśla biegaczka, to były tylko starty pokazowe, prawdziwa próba sił będzie miała miejsce na początku kwietnia, kiedy rozgrywane będą mistrzostwa Norwegii. Reprezentantka kraju fiordów wystartuje na 5 km "łyżwą, oraz na 30 km tą samą techniką.

"Będą szczególnie ważne ze względu na planowanie przygotowań do następnego sezonu. Moja sytuacja jednak zmieniła się diametralnie i nie chodzi tu o stronę fizyczną. Wiem w jakiej jestem dyspozycji i wiem, że jestem w stanie szybko dojść do formy, lecz po prostu narty znalazły się na drugim miejscu, a priorytetem jest teraz mój mały Marius. To on jest najważniejszy w moim życiu. Według jego potrzeb będę planowała też przygotowania do MŚ w Lahti i nic nie jest w stanie zmienić tej sytuacji" - powiedziała narciarka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.