Facebook Google+ Twitter

Bjoergen pokonana! Justyna Kowalczyk najlepsza w sprincie klasycznym

To już 25. zwycięstwo Justyny Kowalczyk w zawodach PŚ. Nikt chyba się nie spodziewał, że w takim stylu Polka pokona Marit Bjoergen. Justyna wyprzedziła jeszcze m.in. trzecią Finkę Anne Kylloenen.

 / Fot. Valju Aloel, GNU1.2Już w kwalifikacjach widzieliśmy zupełnie inną Justynę Kowalczyk, nie tę z Soczi, tylko dominatorkę. Polka pokonała m.in. Marit Bjoergen aż o 4 sekundy.

Gdy przyszedł czas na ćwierćfinał, ponownie Justyna Kowalczyk była górą. Wyprzedziła drugą na mecie Katerinę Smutną i spokojnie dojechała do mety, z wielką przewagą. Natomiast w półfinałach, Justyna Kowalczyk również wygrała, ale Bjoergen musiała zacięcie walczyć o drugą lokatę, o miejsce w finale. Wywalczyła i wiedzieliśmy już, że obie wielkie rywalki spotkają się w finale. Zapowiadała się emocjonująca walka.

Justyna każdy bieg rozgrywała tak samo, maksymalnie pracując już od startu, by być pierwszą na trudnym zjeździe, gdzie dochodziło do wywrotek (upadła m.in. Kalla). W finale Justyna Kowalczyk powtórzyła tę taktykę i udało się od początku uzyskać przewagę nad Bjoergen.

Na drugim okrążeniu wydawało się, że Polka nieco słabnie, ale na szczęście udało się dojechać do mety z dużą przewagą. To pierwsze zwycięstwo Justyny nad Marit od prawie roku. Ostatnio miało miejsce w Szklarskiej Porębie w biegu na 10 km "klasykiem". To zwycięstwo pokazało nam także, że Polka jest w formie i w mistrzostwach będzie jedną z faworytek. Bo wielka impreza rozpoczyna się już od czwartku.

W niedzielę bieg na 10 km techniką dowolną. Tam nie oczekujmy cudownego biegu w wykonaniu Justyny Kowalczyk, ale bez względu na jutrzejszy wynik, Justyna może spać spokojnie. Bo już wiemy jej forma jest wciąż wyśmienita i można pokonać Bjoergen bez żadnego problemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.