Facebook Google+ Twitter

Björk headlinerem Open'era 2012

Wczorajszy "Program Alternatywny" Programu 3 PR oficjalnie rozpoczął okres oczekiwania na sezon festiwalowy 2012. Mikołaj Ziółkowski, twórca i dyrektor artystyczny Heineken Open'er Festival, ogłosił pierwszą gwiazdę imprezy.

„Rozpoczynamy nową dekadę Open’era. Dokładnie tak jak sobie wymarzyliśmy – występem artystki rewolucjonistki, artystki charyzmatycznej, odważnej, wybitnej, wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju – Björk” - mówił na antenie Trójki.

Dokładnie miesiąc temu ukazała się nowa płyta Björk. „Biophilia” to nowatorski, multimedialny projekt, na który składają się nie tylko utwory, ale też remixy, aplikacje, gry, teledyski, wystawa, a nawet warsztaty muzyczne prowadzone przez islandzką artystkę w kilku miastach świata.

Björk rzuca wyzwanie swoim słuchaczom i wymaga od nich zaangażowania oraz kreatywności przy słuchaniu swojej nowej płyty. To zabawa, której wynik zależy od naszej pomysłowości.

Do tej pory „Biophilia” została zaprezentowana na żywo tylko w trzech miejscach - w Manchesterze, na Bestivalu oraz w Reykjaviku, gdzie zakończył się właśnie cykl 9 koncertów Björk.

Już w lipcu 2012 polska publiczność otrzyma możliwość sprawdzenia, jak ten multimedialny projekt spisuje się w festiwalowej rzeczywistości. A rzeczywistość ta ma być trochę inna, niż w poprzednich latach. Dodatkową nowością ogłoszoną przez Ziółkowskiego jest układ festiwalowych dni. Open'er 2012 rozpoczniemy w środę 4 lipca, zakończymy zaś 7.

Ogólna sprzedaż biletów rozpocznie się 1 grudnia 2011, jednak już dzisiaj od godziny 12.00 członkowie Klubu Alter Art będą mogli kupić je w okazyjnych cenach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.