68501 miejsce

BKS Aluprof Bielsko-Biała wygrał z Organiką Budowlanymi Łódź

W Bielsku bez zaskoczenia: BKS Aluprof Bielsko-Biała wygrał z Organiką Budowlanymi Łódź. Mecz odbył się 6 listopada.

Kolejny mocny atak Bielsko-Białej. / Fot. Bartłomiej SiudaChoć obydwie drużyny przed meczem prezentowały się podobnie w tabeli, można było założyć, że to BKS Aluprof Bielsko-Biała jest faworytem i wygra spotkanie. Tak też się stało. Bielszczanki w 3 setach (25:18, 25:15, 25:19) pewnie pokonały zespół z Łodzi. Dzięki temu spotkaniu nastroje w Bielsku poprawiły się po ostatniej porażce z Mistrzem Polski - Muszynianką Fakro Muszyna.

MVP spotkania została Anna Kaczmar, trzeba jednak wspomnieć, że dobrze sprawowała się doświadczona zawodniczka Łodzi - Małgorzata Niemczyk, dzięki której łodzianki mogły podejmować próby walki o wyszarpnięcie, chociaż jednego seta.

To bielszczanki triumfowały w tym meczu. / Fot. Bartłomiej SiudaPierwszy set to zdecydowana przewaga Aluprofu. Zawodniczki Bielska przewyższały Łódź nie tylko pod względem umiejętności, ale również wzrostem, co mocno peszyło łodzianki i przeszkadzało im w swobodnej grze. Próbowały jednak podjąć walkę, broniły piłki z dużym poświęceniem, jednak ich nieszczęściem było niedokładne przyjęcie zagrywki.

Na wszystkie przerwy techniczne zwycięskie schodziły zawodniczki BKSu (8:4, 16:10). Pod koniec pierwszej partii spotkania zawodniczki Łodzi próbowały wydrzeć bielszczankom kilka punktów, jednak w dużej mierze nie udało im się tego spełnić. Przy stanie meczu 20:17 następuje seria punktów zdobytych dla Bielska, przy piłce setowej walczy jeszcze Niemczyk i ostatecznie set kończy się wynikiem 25:18.

Aluprof dysponuje mocnym atakiem. / Fot. Bartłomiej SiudaDruga partia spotkania podobna do pierwszej. Nadal przeważały gospodynie, które w pełni kontrolowały sytuacje na boisku. Na nic zdały się próby zmobilizowania łodzianek do walki. Zdawały sobie sprawę z tego, że w przeciwieństwie do Bielsko-Białej (np. Natalii Bamber), nie grają ostro zagrywką. I w tym secie w zespole Łodzi dominowała niesamowita Niemczyk. Pojedyncze punkty drużynie przyjezdnej udało się zdobyć dopiero pod koniec partii, która kończy się wynikiem 25:15