Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2406 miejsce

Black River porwał publikę w Poznaniu

19 lutego Black River ruszył w małą trasę, przed zapowiadanym na kwiecień wejściem do studia i rozpoczęciem prac nad drugim w karierze albumem. 26 lutego zawitali do poznańskiego klubu Piwnica 21.

Maciej Taff i Orion / Fot. Marcin MajewskiNa scenę jako pierwsza wyszła supportująca formacja Mery Pop Ins. Kwartet zaprezentował solidną dawkę hardrocka, niekiedy melodyjnego, z ciekawymi solówkami basowymi. Grupa dobrze spełniła swą rolę, świetnie przygotowując publikę na występ stołecznej formacji. Pierwsze dźwięki utworu "What A Wonderfull World" Louisa Armstronga, dobiegające z głośników, którym tradycyjnie rozpoczynają swe koncerty, były nieomylnym znakiem, że za chwilę pojawi się Black River w osobach Taffa, Oriona, Kaya, Daraya i Artiego.

Materiał ze znakomicie przyjętego przez krytykę debiutu "Black River", nominowany również do Fryderyków, sprawdził się rewelacyjnie w koncertowym wydaniu. Taff okazał się urodzonym frontmanem i doskonale było to widać w wielu momentach koncertu, jak chociażby wówczas, gdy publika energicznie domagała się kolejnego numeru, skandując: "napier..lać, napier..lać", co Taff skwitował krótko: "Państwa życzenie jest dla nas rozkazem", a następnie, wraz z resztą grupy, kontynuował występ. Muzycy doskonale się bawili, widać było, że wspólne granie sprawia im sporo frajdy.

Maciej Taff obejmuje Oriona ;-) / Fot. Marcin Majewski"A teraz zagramy najcięższy numer z płyty" - w ten sposób, z dużym poczuciem humoru, Taff zapowiedział balladowy "Silence". Panowie z niezłym stażem w metalowych kapelach, tym numerem udowodnili, że potrafią zagrać diametralnie inaczej, niż to, do czego przyzwyczaiły ich macierzyste zespoły (co doskonale pokazuje również akustyczna wersja utworu, zawarta na płycie "Black River") i za to należy im się uznanie. Nie zabrakło też takich kawałków jak "Negative" czy melodyjnego "Free Man", które skutecznie rozruszały publikę.

Black River na żywo sprawdził się wyśmienicie i w Piwnicy 21 dał pełen energii i rockowego czadu koncert. Znakomity występ jeszcze bardziej zaostrzył apetyt fanów na następcę debiutanckiego "Black River", nad którym prace mają się rozpocząć w kwietniu bieżącego roku.

Oficjalna strona Black River
Piwnica 21

Taff i Arti / Fot. Marcin MajewskiTaff blisko publiki / Fot. Marcin MajewskiOrion, w tle Taff / Fot. Marcin Majewski


Arti, z tyłu Orion / Fot. Marcin Majewskiod lewej: Taff, Orion, Arti / Fot. Marcin Majewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.