Facebook Google+ Twitter

BlackBerry i Boeing tworzą telefon z opcją 'samozniszczenia'

Smartfon ustanawiający wyższą klasę prywatności dla tego rodzaju urządzeń mobilnych. Funkcja automatycznego kasowania danych w przypadku ingerencji z zewnątrz, czyni telefon atrakcyjnym produktem dla klientów z kół rządowych.

BlackBerry. http://fedscoop.com/blackberry-coo-marty-beard-nsa-comments/ / Fot. flickr/Ben StassenBlackBerry to uznana marka wśród smartfonów oferowanych na światowych rynkach, obecnie zaangażowana we współpracę nad produktem Boeinga. W efekcie powstanie telefon "Black", tworzony z myślą o potrzebach agencji rządowych. Wysokie wymogi zachowania tajemnicy klientów, będą spełniane również poprzez funkcję autodestrukcji, jaką pomyślano dla nowoczesnej słuchawki.

Urządzenie jest rozwijane już od 2012 roku, zaś w zamiarach jego twórców jest wyposażenie w wiele zaawansowanych technologicznie możliwości, m.in.: skanery biometryczne dla lepszego zabezpieczenia, dual-SIM i specjalny system ochrony, który będzie wymazywać wszystkie dane w przypadku jakichkolwiek manipulacji czy prób uzyskania dostępu do urządzenia i działań podjętych dla naruszenia składników i podzespołów wewnątrz telefonu.

Będzie zapewniona możliwość szyfrowania wszystkich połączeń telefonicznych, aby zapobiec - o ironio losu! - cyfrowej inwigilacji i podsłuchom jakie praktykują te same agencje rządowe, które ostatecznie będą klientami nabywającymi "Black".

BlackBerry utworzył również BlackBerry Enterprise Service (BES 12), który pozwoli zachować wspólne bezpieczeństwo urządzeń, nie pomijając innych potentatów łączności mobilnej, jak Apple, Samsung czy LG.

"Mamy przyjemność ogłosić, że Boeing współpracuje z BlackBerry, aby zapewnić rozwiązania bezpieczeństwa łączności mobilnej dla urządzeń z systemem Android wykorzystujących naszą platformę BES 12" - powiedział dyrektor generalny BlackBerry, John Chen podczas konferencji. Dodał przy tym: "To, nawiasem mówiąc, jest wszystko, co pozwolono mi powiedzieć" - tą formułką chyba dostatecznie zaznaczył charakter rozwijanych prac.

Nie wiadomo, jaką rolę będzie odgrywać Boeing w tworzeniu telefonu, ale ranga tego koproducenta jest olbrzymia, choćby z uwagi na ilość realizowanych zamówień rządowych w najwrażliwszych sektorach ze szczególnym wskazaniem na lotnictwo.

Ciekawe, że bezpieczeństwo zapewniane przez BlackBerry było wcześniej kwestionowane wielokroć na całym świecie. Rządy krajów arabskich oraz Unia Europejska odradzały użytkowanie tych telefonów. Zalecano produkty Apple i HTC. Właściwie głównym powodem niechęci był system szyfrowania komunikacji, który jest w całości dziełem producenta. Zainteresowani upatrywali w tym pewnej słabości oferty, a nawet mówiono o łatwości w dostępie dla terrorystów, mimo że gwarantowano wszystko co możliwe, łącznie z certyfikatem NATO RESTRICTED. Poza tym pewne zaniepokojenie wywoływała niestabilność ekonomiczna firmy, a więc wskazywano na ryzyko wystąpienia braku wsparcia dla produktu, możliwej przerwy w świadczeniu usług lub zniknięcia producenta z rynku.

Prezydent Obama ze swoim BlackBerry. http://www.michellesmirror.com/2013_05_19_archive.html#.VJgE1sABA / Fot. michellesmirror.Trochę inaczej wygląda to w przypadku prezydenta Baracka Obamy. Był on zmuszony zrezygnować z iPhone'a, który w opinii ekspertów nie zapewniał wystarczającego poziomu bezpieczeństwa. Amerykański przywódca używa zatem starszych modelów BlackBerry, a przynajmniej takie są doniesienia prasy, która prezentowała w grudniu 2012r. fotografię prezydenta, używającego modelu Bold 9900 czy jak na ilustracji obok, 8830 World Edition. Właściwie BlackBerry panuje na rządowych salonach Stanów Zjednoczonych, w U.S Army, wśród najpoważniejszych organizacji i instytucji, i wszędzie tam, gdzie łopocze "Gwiaździsty Sztandar."

źródło: Telegraph

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.