Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10099 miejsce

Blackphone - kłopot dla tajnych służb, hakerów i dzieci sąsiadów

Nawet sławna FSB i jej przyjaciele mogą mieć nie lada problem. Firma Silent Circle rozpoczyna w lipcu sprzedaż urządzenia mobilnego "Blackphone". Rzecz, której ponoć nie sposób podsłuchać czy namierzyć.

 / Fot. By Vbcamille01 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via WikimediaNawet sławna FSB i jej przyjaciele mogą mieć nie lada problem. Firma Silent Circle rozpoczyna w lipcu sprzedaż urządzenia mobilnego "Blackphone". Rzecz, której ponoć nie sposób podsłuchać czy namierzyć.

Już w styczniu zapowiadano rewelacyjny produkt bazujący na sprawdzonym Androidzie. "Blackphone" w systemie PrivatOS to maksymalne zabezpieczenie przed intruzami w cenie od 629 dolarów. Za te pieniądze Silent Circle oferuje moc opcji jak pełne szyfrowanie połączeń telefonicznych oraz logowań w internecie. Każda wiadomość tekstowa czy videorozmowa jest chroniona. Telefon naszpikowano nowinkami technologicznymi i ciekawymi rozwiązaniami, np. dezinformator odpowiednio obejdzie się z podejrzanymi aplikacjami, które żądają dostępu do naszych danych i uprawnień.

Zainteresowanie produktem firmy Silent Circle jest olbrzymie. Zamówień przybywa w lawinowym tempie. "Blackphone" jest postrzegany w kategoriach panaceum na wścibstwo podobne do NSA czy innych historii jakie ujawnił Edward Snowden. Rodzimy czytelnik może być nie mniej zaciekawiony wobec powszechnego zamieszania z najróżniejszymi taśmami prawdy. Wszak nie każdy obywatel RP jest ministrem czy redaktorem naczelnym znanego tytułu, ale strzeżonego...

Silent Circle zastrzegają się, że prace nad urządzeniem prowadzono na długo przed wybuchem afery Snowdena. Jak mówi dyrektor generalny Mike Janke, jeden z założycieli i członków Navy Seal: "Dokonaliśmy tego, gdyż istniał problem, którego dotąd nie rozwiązano: bezpieczne połączenia."

Dane techniczne:

ekran: 4,7 cala o rozdzielczości 1280 x 720 (312 ppi)
procesor: Tegra 4i (4x2 GHz)
pamięć RAM: 1GB
pamięć wewnętrzna rozszerzalna: 16 GB
aparaty: 8 Mpix i 5 Mpix
bateria: 2000 mAh
LTEźródło: business insider
blackphone

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Roztopiony ołów wlewany do pyska jest zdecydowanie bardziej skuteczny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podejrzewam, że dla rozmów na żywo pozostaje stary, dobry knebel lub zagłuszacz klasy Ursus. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potrzeba matką wynalazku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.