Facebook Google+ Twitter

Błąd w identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej?

Rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej poinformował, że rosyjscy eksperci podważyli wyniki identyfikacji ciał trzech ofiar katastrofy smoleńskiej. Polska prokuratura odpowiada: sprawa jest nieaktualna, bo wszelkie wątpliwości rozwiano w kwietniu 2010 roku.

Katastrofa smoleńska - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Bartosz Staszewski, PRSteam.net, CC 2.5Serwis tvn24.pl informuje, że po przeprowadzeniu kolejnych ekspertyz badacze z Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej podważyli wyniki identyfikacji ciał trzech ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Rzecznik komitetu Władimir Markin nie podał, jakich osób miał dotyczyć błąd, powiedział natomiast, że informację na ten temat szef KŚFR Aleksandr Bastrykin przekazał prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Seremetowi.

Komentując te doniesienia dla telewizji TVN rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk zaprzeczył jednak, by identyfikacja ofiar katastrofy smoleńskiej mogła obecnie budzić jakiekolwiek wątpliwości ekspertów. Rzecznik zapewnił, że sprawa jest nieaktualna od kwietnia 2010 roku. Martyniuk dodał, że na wczesnym etapie śledztwa wprawdzie błędnie określono tożsamość trzech ofiar, ale badania DNA pozwoliły na wykluczenie jakichkolwiek pomyłek.

Więcej o identyfikacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej w wywiadzie z Przemysławem Gułą, ekspertem medycyny katastrof.

Najnowsze informacje w kwestii wątpliwości w sprawie identyfikacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej: Błąd w identyfikacji ofiar katastrofy? Prokuratura uspokaja: wszystkie wątpliwości zostały rozwiane przed pogrzebem.

Nie wiadomo, dlaczego Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wrócił teraz do tej sprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

SPRZECIW WOBEC MATACZENIA

zastanawiający się sposób informowania naszych profesjonalnych mediów o sprawach takich, jak ta. Analizując treść przekazywanych informacji można wykazać, że ich konstrukcja buduje napięcie, budzi niepokój, wprowadza nieład informacyjny. Dlaczego?

Świat kapitału mówi, że jak nie wiadomo o co chodzi, to... Pora najwyższa zacząć pytać wprost o te pieniądze, o interesy i cenę. Naszą cenę. Spokoju, równowagi, normalności.

Róbcie swoje. ale nie naszym kosztem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem jest to perfidna prowokacja. Aby Polacy wzięli się za łby. A my potrafimy bezinteresownie prać się po pyskach. W imię moje na wierzchu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.05.2011 06:59

Ktoś znowu podsyła mediom sprawę, która okazuje się nieaktualna, a która będzie "mielona" przez jakiś czas. Kampania trwa. Tylko zdobywanie głosów oparte jedynie na katastrofie jest płytkie. Jeśli prześledzić obiecanki wyborcze opozycji to nie ma tam żadnych konkretnych projektów ustaw tylko obiecanki pt. "my zrobimy to lepiej", "Jak wygramy to my się tym zajmiemy". I dlatego, temat smoleński powraca. Po miesięcznym odpoczynku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 18.05.2011 23:33

Może to byli trzej zamachowcy, albo ktoś z kosmosu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Typowa rosyjska zagrywka: zasiać ziarno wątpliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 18.05.2011 20:52

3 Rodziny błędnie zidentyfikowały ofiary [ tak podaje TVN na który się powołujesz] ,ruskie badaniami genetyczno-molekularnymi poprawiły błędy. Wynika ,że byli skrupulatni [ wykonali przeszło 400 sekcji]. Pożywka dla rusofobów-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za kilka, kilkanaście lat dowiemy się, że całe śledztwo było jedną wielką pomyłką :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.