Facebook Google+ Twitter

Blaski i cienie... Konferencja szkoleniowa dla nauczycieli

Kim jest uczeń zdolny? Jak systemowo wspomagać dzieci, które tego potrzebują? Czy w każdej klasie jest uczeń z zaburzeniem zachowania, i co z nim robić? Na te i inne pytania postarają się znaleźć odpowiedź uczestnicy konferencji w Sopocie.

 / Fot. materiał organizatoraNauczyciele z sopockiej podstawówki na Brodwinie nie tylko uczą dzieci ale i sami starają się dokształcać. Co ciekawsze, organizują szkolenia dla innych belfrów.

5 marca w SP-9 w Sopocie odbędzie się już czwarta konferencja szkoleniowa dla nauczycieli z cyklu "Blaski i cienie w pracy...". W tym roku konferencja poświęcona będzie pracy z dzieckiem z zaburzeniami zachowania. Tematyka kolejnych szkoleń jest odpowiedzią na zapotrzebowania, jakie wyrazili nauczyciele w ankietach podczas pierwszej konferencji - wyjaśniają organizatorzy. Pierwsza konferencja dotyczyła blasków i cieni pracy w klasie integracyjnej. Podczas kolejnych pedagodzy wypracowywali sposoby współpracy nauczycieli wspomagających z wiodącymi oraz współpracy nauczycieli z rodzicami.

Spotkanie nauczycieli rozpocznie wykład dr Marcina Szulca, adiunkta w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Następnie, podczas paneli warsztatowych, uczestnicy konferencji podzielą się swoimi doświadczeniami w pracy z uczniem z zaburzeniami zachowania na zajęciach szkolnych. Poruszony zostanie problem komunikacji w relacjach uczeń – nauczyciel – rodzic oraz aspekt efektywnej pracy edukacyjnej w zespole klasowym. Będzie też mowa o uczniu zdolnym i wspieraniu jego rozwoju. Organizatorzy chcieliby uzyskać odpowiedź na pytanie: jak systemowo w skali szkoły zapewnić wsparcie dla ucznia, który tego potrzebuje?

Konferencja adresowana jest do wszystkich nauczycieli, pedagogów i psychologów z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów zainteresowanych tematem. Nie ma ograniczeń terytorialnych, a udział w konferencji jest bezpłatny. Jej uczestnicy wyniosą nową wiedzę poparta stosownym zaświadczeniem.

Choć do konferencji został tylko tydzień, jednak jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zgłoszenia można dokonać poprzez rejestrację na stronie internetowej www.konferencja.pedagog.edu.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A czym są szkolenia integracyjne? Chodzi Panu o spotkania integracyjne czyli wielkie chlanie? A może chodzi o szkolenie nauczycieli jak prowadzić integrację w klasie/szkole?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, nie jestem historykiem oświaty ani budownictwa, ale wydaje mi się, że akcja budowy szkół tysiąclecia dotyczyła budowy nowych obiektów, budynków szkolnych (w sensie murów, dachów itd.) a nie szkoły jako instytucji z programem i substancją biologiczną (uczniowie + nauczyciele).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy są także szkolenia integracyjne dla nauczycieli? Chrystoph z Hollandii zachwalał byłe tysiąclatki socjalistyczne. Tymczasem w tych właśnie "tysiąclatkach" pani od języka polskiego znęcała sią nad moją siostrą, ponieważ wg. niej "nie miała odpowiedniego akcentu" (!)

- To jest właśnie "wychowawcze, patriotyczne" znęcanie się osób dorosłych nad młodzieżą! - Taka byłaś Polsko. - A jak jest dzisiaj?? Czy nauczyciele, nie dorastająca młodzież - są integrowani w rzeczywistość europejską?? Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.