Facebook Google+ Twitter

Błaszczak: dyktator Jaruzelski straszył Rosjanami, dziś Tusk sugeruje wojnę

Rośnie konflikt polityczny na linii PiS – PO. Może to grozić wybuchem niepokojów społecznych. PO skierowała apel do prokuratury, aby z urzędu przeanalizowała ostre wypowiedzi liderów PiS. Istnieją przesłanki, iż mogą prowadzić do "podżegania do niepokojów", "tworzenia atmosfery wojny z Rosją", co dla państwa jest groźne.

Wczoraj zapowiedź premiera Tuska, że ''żarty się skończyły'', a dziś pierwsza reakcja Platformy na ostrą retorykę polityczną działaczy PiS. W okresie obchodów II rocznicy katastrofy smoleńskiej padały m.in. z ust Jarosława Kaczyńskiego, nie tylko mocno zaostrzone słowa i zdania. Padały również oskarżenia pod adresem premiera, prezydenta i ministrów o zdradę i odpowiedzialność za zamach na byłego prezydenta, Kaczyńskiego. Zwolennicy PiS demonstrowali w dniu II rocznicy smoleńskiej z szubienicą dla premiera i obraźliwymi hasłami na ustach i transparentach.

Także w Poznaniu obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej miały podobne akcenty. Manifestanci nieśli transparent z hasłem: ''Zanim zamordowano prezydenta w Smoleńsku, najpierw zdradzono go w Polsce''. Od dziś Platforma Obywatelska straszy PiS prokuraturą i komisją sejmową etyki. W odpowiedzi na to Mariusz Błaszczak, szef Klubu Parlamentarnego PiS mówi w TOK FM o "Tusku w generalskim mundurze", który w mundurze będzie zapowiadał stan wojenny.

Kilka dni temu, prezes Kaczyński w Krakowie, podczas obchodów II rocznicy pochówku pary prezydenckiej na Wawelu, w przemówieniu przekonywał swoich słuchaczy: "Walczymy o to, żeby Polska stała się wolna". Dzisiaj słyszymy, że PiS również walczy o demokrację, swobody katolików i wolne media, zwłaszcza TV Trwam. Na jutro (21 kwietnia) zwołuje razem z Solidarną Polską wielki marsz w Warszawie, w obronie tych właśnie wartości.

Antoni Macierewicz kilka dni temu powiedział, że Rosja katastrofą smoleńską wypowiedziała nam wojnę. Prezes Kaczyński próbował prostować słowa Macierewicza prostym wyjaśnieniem: Nie planujemy wojny z Rosją, ale odrzucamy chorobliwe tchórzostwo wobec Rosji. I dodał: Nie mamy powodu bać się Rosji. Były premier Tadeusz Mazowiecki na swoich 85. urodzinach chciałby i życzył: Aby pucz, trwający w Rzeczpospolitej, nam się nie utrwalił.

Jakby nie oceniać obecnej retoryki politycznej PiS – pachnie ona nienawiścią i może powodować bardzo złe nastroje w społeczeństwie. Tym bardziej, że zdaje się nasilać. Być może z tych powodów posłowie Platformy uważają, że ostatnie wypowiedzi Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego to przekroczenie granic przyzwoitości i bezpieczeństwa. Wyjaśniają, że chodzi tu o insynuowanie rządowi "rzeczy najgorszych", m.in. zdrady ojczyzny.

Szef Klubu Parlamentarnego Platformy, Rafał Grupiński, poinformował, że został wystosowany apel do prokuratury – czytamy na portalu TOK FM, aby z urzędu przeanalizowała te wypowiedzi. Podkreślił, że zdaniem posłów, "podżeganie do niepokojów", "tworzenie atmosfery wojny z Rosją" - jest z punktu widzenia państwa groźne, zwłaszcza jeśli robią to politycy z pierwszych stron gazet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

widz
  • widz
  • 21.04.2012 08:58

Panie Andrzeju.nie jesteś ślepy , nie jesteś głuchy.
Nie widzisz tego czego niema !Po prostu :Jarosław Kaczyński przy znacznej pomocy pachołków (Burzyński , Brudziński , Macierewicz , Hofman Błaszczak , Sobecka i pomniejszych diabełków ) -może raczej wrogów nas Polski - robią ciągle zamęt w głowach ogłupianych zwolennikach PiS .
Przecież tą nazwę PiS przybrali dla zmylenia swoich zwolenników .

PiS to jest :Pomawiający i Szkalujący -tak należy odczytywać skrót tej sekty PiS .

Komentarz został ukrytyrozwiń
bort
  • bort
  • 20.04.2012 22:16

Strasznie śmieszne są te komentarze. Tak ,jakby piszący nie widzieli,co się dzieje,nie potrafili odróżnić propagandy od rzeczywistości i tak,jakby korzystali tylko z jednego źródła informacji. Mam nadzieję,że to nie są ci "wykształceni i z wielkich miast". Bo tych chyba stać na zajrzenie do różnych czasopism i na różne portale. Dziwię się,że nie dostrzegają,jak p Tusk ostatnio traci pamięć i nie pamięta ,jak się z Putinem umawiali na wspólną wizytę w Katyniu podczas pobytu w Sopocie.(Piał o tym "Wprost")

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabawne. Dla Płaszczaka Tusk to Jaruzelski, a oni to są pewnie ta dzielna podziemna Solidarność? W życiu nie słyszałem bardziej naciąganego porównania. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisowski lud kupi każdą bzdurę. Nawet tę PRowską zagrywkę PiS-u, który w ten pokrętny sposób próbuje teraz wykręcić się z bzdur, wygadywanych przez Macierewicza: Antonio ogłasza, że Rosja wytoczyła Polsce wojnę, zrobił się szum, musimy z tego wybrnąć, więc zrzucimy to na Tuska - Tusk straszy Polaków wojną, a nie Antonio.

:))

Pisowiacy to kupili. Tylko co z tymi z tymi z centrum? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 20.04.2012 18:16

Coś tym pisowcom się porąbało , wojnę z ruskimi wywołał Madziarewicz . Czy ich nie stać a własne argumenty? Ciągle wywołują duchy przeszłości . Panowie pisowcy .....żyjemy tu i teraz , zróbcie coś dla potomnych a tylko smrodzicie w tej Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.