Facebook Google+ Twitter

Błaszczak szefem klubu PiS. Ziobro bezskutecznie prosi o głos

Mariusz Błaszczak został wybrany na przewodniczącego nowego klubu Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkaniu członków PiS nie podjęto decyzji ws. wyboru wicemarszałka z ramienia partii.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellBłaszczak wygrał wybory na przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości. W głosowaniu uzyskał ponad 140 głosów.

W rozmowie z dziennikarzami, nowy szef klubu parlamentarnego PiS wyznał, że "cieszy się z tak silnego poparcia". Nie chciał wyjawić, ile dokładnie osób głosowało za nim, a ile przeciwko. Z informacji przekazanych "Rzeczpospolitej" wiadomo, że za kandydaturą Mariusz Błaszczaka głosowało ok. 140 osób, zaś ponad 20 było przeciwko.

Czytaj też: Zebranie klubu PiS. Będzie wojna Kaczyński - Ziobro?


Nie podjęto decyzji, kto zostanie mianowany wicemarszałkiem Sejmu z ramienia PiS.

Dyscyplina w partii a Ziobro


"Postawę pana prezesa Ziobry, jak i innych panów posłów do Parlamentu Europejskiego oceni rzecznik dyscypliny PiS" - ocenił nowo wybrany przewodniczący klubu. Błaszczak dodał również, że to właśnie rzecznik oceni, czy wypowiedź byłego Ministra Sprawiedliwości mieściła się w ramach statutowych partii.

PAP próbował skontaktować się z pełniącym obowiązki rzecznika dyscyplinarnego, Karolem Karskim - bezskutecznie. Poseł przebywa aktualnie za granicą, a wszystkimi sprawami zajmuje się jego zastępca, posłanka Jolanta Szczypińska. Dziennikarze starali się skontaktować z panią Szczypińską, lecz nie odbierała ona telefonu.

Były minister niedopuszczony do głosu


Podczas spotkania członków PiS głos zabrał Jarosław Kaczyński. Jak informują uczestnicy, w krótkim przemówieniu prezes odniósł się do ostatnich wypowiedzi Ziobry, stwierdzając, że na debatę o sprawach wewnętrznych w partii przyjdzie czas później.

Po wystąpieniu Kaczyńskiego głos "w kwestii formalnej" chciał zabrać Ziobro. Poprosił o możliwość przemówienia, lecz prezes odmówił, dodając, że przyjdzie na to czas później.

Jak podaje "Rzeczpospolita", były minister prosił o możliwość wypowiedzenia się wielokrotnie, za każdym razem będąc ignorowanym przez Kaczyńskiego. "Jarku, Jarku, chciałbym zabrać głos" - krzyknął w pewnym momencie Ziobro. "Nie będzie żadnych wystąpień" - odpowiedział jednoznacznie Kaczyński.

Mimo próśb dziennikarzy, Zbigniew Ziobro nie chciał komentować ani słów nowego szefa klubu PiS, ani reakcji Kaczyńskiego na swoje prośby. Były minister sprawiedliwości ograniczył się jedynie do pogratulowania Błaszczakowi nowo objętej funkcji.

Źródło: Rzeczpospolita.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

qq
  • qq
  • 03.11.2011 16:29

^ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 27.10.2011 05:26

irena i roman wasze wpisy sa bardzo komiczne hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi ju cha

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie to były takie demokratyczne wybory z jedynym kandydatem? Nijak nie mogę sobie przypomnieć... To chyba nie było w jakimś państwie komunistycznym?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 26.10.2011 20:13

I taka to demokracja w tej partii - Ziobro i ryby głosu nie mają !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ziobro musi zostać w PiS, a gdzie miałby pójść? do Palikota?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, podobno piękno jest w oku patrzącego:) Z mojego punktu widzenia jak na razie mieliśmy jednego przystojnego premiera, ale to było dość dawno temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie-zawodzi mnie Pan coraz częściej:(. A co ma jedno do drugiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Irena
Pisze Pani:
"Tak Donald Tusk jest super przystojny - hi hi hi hi hi hi hi hihi hi hi hi hi
i zna języki ,polski i hebrajski hi hi hi hi hi hi hi "
Hebrajski? Jeśli to aluzja do starozakonnych przodków, to należałoby raczej mówić o jidysz, którym posługiwali się Żydzi niemieccy i polscy (hebrajski był do 1948 r. językiem martwym). Co się tyczy hebrajskiego, to chichot trochę nie na miejscu, bo jest to jeden z języków Biblii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pstragpotokowy
  • pstragpotokowy
  • 26.10.2011 14:53

...ja, pstragpotokowy, jako Obywatel oraz pracownik przemyslu transportowego w sektorze prywatnym zadam i domagam sie azeby nastepnym razem Pan Mariusz Blaszczyk zostal wybrany JEDNOGLOSNIE...ot co...!...

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
  • gość
  • 26.10.2011 12:30

Drodzy PIS-owcy spokój Was tylko może uratować nie dajcie się prowokować przeciwnikom to na rękę.A miało nie być powyborczych rozliczanek- zgoda buduje - niezgoda rujnuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.