Facebook Google+ Twitter

Błaszczak: Tusk chce złamać Konstytucję!

Podpisanie Paktu Fiskalnego to skandal, twierdzi przewodniczący KP Prawo i Sprawiedliwość. Nie było ani stanowiska negocjacyjnego, ani debaty w Sejmie, dodaje wzburzony poseł.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że ratyfikacja Paktu przyjęta zostanie za pomocą zwykłej większości głosów. Fakt ten miałby, według posłów Prawa i Sprawiedliwości, świadczyć o złamaniu obowiązującego prawa. Dodajmy, że art. 90 Konstytucji Rzeczypospolitej mówi, że: aby przekazać organizacji międzynarodowej kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach, wymagana jest większość 2/3 głosów lub referendum. Co więcej, premier podpisał tajny protokół, o którym nie informował społeczeństwa. "Ile jeszcze tajnych protokołów ma zamiar podpisać Tusk bez informowania społeczeństwa?" - pyta poseł Błaszczak.

Z kolei były podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Krzysztof Szczerski mówi: "Gdy dowiedziałem się, ze istnieje tajny załącznik do Paktu fiskalnego, poczułem się, jakby rząd dał mi w twarz, a także całemu Parlamentowi. Kiedy pan premier miał zamiar powiedzieć nam, że podpisał taki protokół?"

To już drugi taki przypadek związany z Paktem Fiskalnym. Pierwszy, to zmieniona w tajemniczy sposób treść tego traktatu, punktuje Naimski. Dzisiaj to jest dowód na to, że przekraczamy limity konstytucyjne. Rząd jest na granicy przekazania wszystkich dopuszczalnych norm prawa!

Władza jest arogancka i niekompetentna. Nie wie, co podpisuje albo podpisuje, łamiąc porządek prawny. Podobnie było w przypadku ACTA, gdy premier najpierw dokument podpisał, a później konsultował - mówi Błaszczak. Będziemy się stanowczo domagać informacji na temat tego Paktu, dodają posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

nowych wyborów
  • nowych wyborów
  • 17.03.2012 15:51

Aby przypodobać się Palikotowi obrał kurs na kościół aby zdobyć SLD zainteresował się sprawą śmierci Blidy stawia przed trybunał Kaczyńskiego, wszystko to woda na młyn odwetowców w celu zdobycia elektoratu do przegłosowania swojej reformy emerytalnej na Wiejskiej. Głosowałem na PO już więcej tego nie zrobię. Tusk stracił bardzo wiele w moich oczach, co ciekawe - nie mogę już patrzeć na niego tak samo jak Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadek
  • dziadek
  • 16.03.2012 16:38

A przy okazji nie podpisal granicyzachodniej z przed 1939r

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan-Z_Kolna
  • Jan-Z_Kolna
  • 16.03.2012 14:09

Tu mówi Alicja Konstytucja - oświadczam, że nikt mi nic nie chce złamać!! W maglu co prawda mówią to samo co ten elokwenta z Pisu, ale ja jemu nie wierzę, bo on nigdy nie wie co mówi. Poza tym jak jemu rząd może dać w twarz, jak on nigdy nie miał twarzy??? Proszę jemu kupić kury i niech z nimi chodzi według zaleceń Marszałka! Pozdrawiam b. serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.