Facebook Google+ Twitter

Błaszczak: Tusk jest odpowiedzialny za stan polskich kolei

Prawo i Sprawiedliwość domaga się zwołania komisji infrastruktury, która zajmie się bezpieczeństwem ruchu kolejowego, bo to koleje właśnie będą ważnym środkiem komunikacji podczas Euro 2012. Opozycja, winą za niesprawne jej działanie obarcza rząd Donalda Tuska.

Mariusz Błaszczak / Fot. OspreyPL/domena publiczna - Trzeba wyciągnąć wnioski z tego, jak działa kolej. Trzeba wyciągnąć wnioski, w jaki sposób te działania nadzoruje rząd i minister transportu. Trzeba w końcu wyciągnąć wnioski z tego, jak będziemy przygotowani na Euro 2012, bo już wiemy, że autostrad nie będziemy mieli - powiedział Błaszczak.

Jak podaje money.pl, Błaszczak mówił także o nieudolności rządu Donalda Tuska w kwestii "ślimaczących się" inwestycji oraz tych, które w ogóle nie są prowadzone. Polityk oskarża premiera też o to, że jego rząd zmniejszył pulę pieniędzy unijnych, przeznaczoną na koleje i zabrał w styczniu ubiegłego roku miliard dwieście tysięcy euro kolejarzom.

- Z jednej strony mamy pieniądze, bo chcemy je przesuwać. Z drugiej strony nie mamy pieniędzy, bo nie zapewniamy finansowania. Gdzie i po co rząd tutaj kręci. O co w tym wszystkim chodzi? - dodał poseł Krzysztof Tchórzewski.

Według posłów PiS, gotowe są projekty dotyczące inwestycji kolejowych na kwotę 5 miliardów złotych. Nie są one jednak realizowane. Błaszczak pytał, czy jest to chaos, czy też celowa polityka obecnego rządu, mająca na celu zwrócenie pieniędzy do Brukseli?

Wniosek o powołanie komisji infrastruktury popiera Solidarna Polska. Posłowie tego ugrupowania chcą także odwołania kierownictwa Urzędu Transportu Kolejowego.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (67):

Sortuj komentarze:

piotr białecki
 • piotr białecki
 • 09.03.2012 12:08

ieśli tak kochasz tego tuska to iedzcie na bezludnom wyspe razem jaki ton biedny wszyscy mu kłody rzucajom podnogi co on zrobił bez 4lata pytam pana hedwis nic nugus jak skurwysyn kolesiostwo ityle neroby piepszone to samo stom premiom kto potpisał kotrakt ztym panem ot stadionu gdze był premier wtedy co on nesprawdza co potpisuiom iego przełorzeni układy układzki ityle an namarginesie kto wprowadził umowy śmieciowe ne po słyne po dyktado kolesi kturzy maiom swoie przetsiebiorstwa a kolejarze niczemu nesom wini zapytaj ile zarabja maszynista tak otpowiedzalny człowiek iestem sercem zanimi ato bade złodzi to pogonic wpizdu iebane układy zapowjadam zgury niestem zarzadnom partiom kiedyś głosowałem na po ale znesmaczyłem siem nimi bardzo nic nerobiom nebyłem nawyborach bo znechecaiom ludzi te układy widze to wszysko to krew mne zalewa myśle nad wyjazdem do nemiec i ośedlenem siem tam nastałe asczasem nawet zaocean i zapomneć te mordy ciogle te same wtei polityce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hedwiś
 • hedwiś
 • 09.03.2012 11:45

może zamiast wypowiedzi specjalisty od wszystkiego/ BLaszczaka/ może by tak kolejarze nauczyli się korzystać z dotacji jakie dostają!!!! Nie potrafili wykorzystać nawqet w połowie pieniędzy unijnych a pretensje teraz do premiera Tuska,do min.Nowaka czy wam nie wstyd od lat wale się na kolei wszystko a wy tylko o podwyżki strajkujecie a czemu to do poprzednich rządów nie macie pretensji??? Puknijcie się w głowę i pomyślcie zanim będziecie oskarżać i odwoływać.Zadajcie sobie pytanie ile wint za tem cały bałagan ponośicie sami. Od siebie powinno sie zaczynać.Takiego premiera jeszcze nie było,jest wszędzie gdzie się coś dzieje reaguje a wszystkim ciąglżle nawet Kazimierz Wielki Krakowa nie zbudował w jeden rok.Zamiast pomagać tym co chcą coś zrobić po tylu latach zapóznień to tylko kłody się rzuca i ta bezsensowna krytyka . Temu premierowi należy współczuć,że przyszło mu w takim trudnym okresie rządzić polakami!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 08.03.2012 15:55

BRAKUJE @ KOMUŚ nicków ,ze się podpina pod mój ? A tak bokiem , czy ktoś kiedyś słyszał od Płaszczaka co innego ??? Wina Tuska .....a może i winnice ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Podlasek
 • Podlasek
 • 08.03.2012 13:40

Zgadzam się z kolejarzem Tusk powinien stać prze wajchą i kierowac zwrotnicami a nie żeby jakiś kolejarz za to odpowiadał ktory pracuje za marne grosze. Kolejarze najpierw wprost walczą o wygodną podróz swoich pasażerów nie dbając o swe zarobki. Kolejarze wciąż piszą dajci i dajcie a przeznaczymy to na wyższy standart i bezpieczeństwo podróznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
POPISKOT
 • POPISKOT
 • 08.03.2012 12:51

Tłumacz myśli Kaczyńskiego jest jak zresztą pozostała 90% rzesza PIS-u chory z nienawiści. Życiowy nieudacznik , narodowy DARMOZJAD.Zresztą conajmniej 2/3 polityków należało by wyposażyć na pół roku w łopaty i do roboty. Media też miały by o czym pisać a panom zmienił by się choć trochę stosunek do otaczającego świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 08.03.2012 12:48

WWW. niezależna pl . tam dowiecie się kto remontował tory na trasie Psary --- Kozłów. Gdzie zdarzyła się katastrofa. Jaka spółka i kogo ta spółka popierała ,podczas wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
janinaH
 • janinaH
 • 08.03.2012 12:25

Jaki pożytek z tych dróg będzie za rok po następnej zimie ? kosztowały nas podatników 80 miliardów zł. Schetynówki już się pokruszyły autostrady popękane , może wytrzymają do euro 2012 .

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolejarz
 • kolejarz
 • 08.03.2012 12:20

>>>>>>>Kolejarze planują protest jeśli rząd nie wycofa się z zaplanowanego przesunięcia części środków ,które ten rząd chce przeznaczyć na budowę autostrad! Kika mld. złotych rząd, chce zabrać pieniądze przeznaczone na modernizację kolei i dać je na budowę autostrad. To karygodne mówią kolejarze . Nie zgadza się z tym również Komisja Europejska! Taki pomysł Tuskowi ,przedstawił min. finansów Rostowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
concordata
 • concordata
 • 08.03.2012 11:52

Imponująca jest Błaszczaka głupota!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
 • Andrzej
 • 08.03.2012 11:41

Z ciebie kolejarz jak ze mnie papież. Jeśli jesteś kolejarzem i tak piszesz to tym gorzej dla ciebie. Z PKP należałoby najpierw wyczyścicić z nierobów i złodziejstwa. Jedno o co walczą kolejarze to przede wszystkim o własne apanaże i przywileje z racjiże się jest kolejarzem a nie za wypełnianie swych podstawowych obowiazków. Nie podpisuj się za kolejarza bo uderzyłes w stół i odezwa się nożyce i będą przykre opinie o tym środowisku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.