Facebook Google+ Twitter

Błaszczak: Zaniechajmy fałszowania historii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-07 19:52

Prawo i Sprawiedliwość chce, aby uchwała upamiętniająca 17 września 1939 roku była jednocześnie stanowczą odpowiedzią na niepokojące sygnały płynące z Rosji.

Chodzi o informacje pojawiające się przed wizytą Władimira Putina w rosyjskich mediach, jak również dokumenty przedstawione przez służbę wywiadu zawarte w książce "Sekrety polskiej polityki 1935-45".

Autor zbioru generał Lew Sockow wyjaśniał, że polscy przedwojenni politycy starali się izolować Związek Radziecki, współpracując między innymi z hitlerowskimi Niemcami, a to tłumaczy zawarcie przez Stalina i Hitlera Paktu Ribbentrop-Mołotow.

Dlatego w swojej wersji uchwały PiS wzywa polskie władze do "zaniechania fałszowania historii" - argumentuje rzecznik klubu Mariusz Błaszczak. Uchwała PiS ma być jednocześnie apelem do rządu, by ostrzej reagował w przypadku szkalujących doniesień prasowych na temat przyczyn wybuchu drugiej wojny światowej.

Zaskoczony tą propozycją jest marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który opracował swój projekt uchwały dotyczący daty 17 września. Jego zdaniem dwugłos w tak istotnej kwestii jest nie na miejscu. Zdaniem Marszałka Sejmu, PiS dąży do licytacji na radykalność sformułowań pod adresem Rosji.

Jeśli nie uda się znaleźć kompromisu, głosowanie nad uchwałą upamiętniającą 17 września 1939 roku zostanie przesunięte na kolejne posiedzenie Sejmu, po 22 września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.