Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26055 miejsce

Błaszczak: Ziobro osłabia PiS i snuje wizję rozłamu polskiej prawicy

Mariusz Błaszak, szef klubu parlamentarnego PiS, powiedział w rozmowie w TVN24, że Zbigniew Ziobro swoimi ostatnimi wypowiedziami dla mediów osłabia własną partię, a także otwarcie snuje wizję rozłamu polskiej prawicy.

Sonda

Co stanie się ze Zbigniewem Ziobro?

 / Fot. PAP/Jacek Turczyk"To bardzo poważny błąd polityczny" - ocenił postawę swojego kolegi z partii Mariusz Błaszczak w rozmowie z TVN24. "Ziobro osłabia partię, którą współtworzył" - przekonuje. Zdaniem szefa klubu PiS, Zbigniew Ziobro powinien ponieść konsekwencje za swoje ostatnie wypowiedzi, w których sugerował m.in. podział Prawa i Sprawiedliwości na dwa osobne ugrupowania (liberalne i narodowo-katolickie) oraz wzywał do modernizacji struktur partyjnych i sposobu działania tej partii tak, by wygrała ona następne wybory.

Błaszczak oceniając słowa byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PiS, stwierdził, iż Ziobro jest "doświadczonym politykiem i człowiekiem dorosłym", dlatego powinien mieć świadomość konsekwencji swoich słów. Szef klubu PiS wyraził przekonanie, iż jego partyjny kolega "wywołuje demony" mówiąc, że istnieje w przyszłości możliwość rozbicia PiS na dwie partie. Błaszczak ostrzega przed taką perspektywą: "W latach 90. było tak, że prawica została rozbita. I kto wtedy rządził? SLD" - przypomniał. Dodał również, że dywagacje na temat powstania dwóch nowych partii wyglądają, jakby krył się za nimi jakiś "pomysł polityczny".

Wypowiedzi Ziobry ocenia Błaszczak jako "podważające funkcjonowanie PiS". Jego zdaniem, ich treść i przesłanie służą politycznym konkurentom Prawa i Sprawiedliwości, zwłaszcza Platformie Obywatelskiej. Szef klubu PiS przypomniał, że w partii rządzącej również istnieje ostry konflikt na linii Tusk-Schetyna, ale przykrywa się go dywagacjami na temat rzekomego rozłamu w PiS.

Błaszczak wyraził opinię, że media nie są miejscem, w którym należy rozprawiać o problemach wewnątrzpartyjnych. Przypomniał też, że miejscem dyskusji o partii są posiedzenia Komitetu Politycznego PiS. Zwrócił też uwagę, że Ziobro miał szansę wypowiedzieć się na takim spotkaniu. Błaszczak twierdzi, że były minister sprawiedliwości nie dostrzega zmian w Prawie i Sprawiedliwości, a zmiany te, według Błaszczaka, stale się dokonują. Podkreślił, że jego partia jest otwarta na nowe środowiska, czego dowodem ma być obecność w Sejmie wielu specjalistów i osób ze środowisk akademickich z tytułami profesorskimi. "PiS nie jest hermetyczną partią" - podsumował Błaszczak.

Źródło:
tvn24.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

Panie Tadeuszu, chyba widzi Pan to samo, co ja, mianowicie to, że media jako "czwarta władza" usiłują kreować politykę przywódców partii politycznych i niejako podsuwają im pewne sugestie, rozwiązania, prowokują do wypowiedzi, a potem czynią sobie z tego "żer". Ostatnio tez podsycały temat waśni wewnętrznych w PO i w PSL, chociaż wcale one nie musiały mieć miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
  • qq
  • 03.11.2011 15:45

-ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń

iadomości

* "Dawno nie widziałem tak wspaniałej manipulacji"
* Nękanie Ziobry. "To się bardziej opłaca"

prasa

* "Czas Kaczyńskiego minął"
* "Ziobro to zdrajca" - jego czas dobiega końca?
* "PiS powinien stać się partią masową"
* Krótki zryw Dubienieckich
* Czwarty rozbiór PiS-u - "ziobrystów już nie ma"

raport

* Tarcia wewnętrzne w PiSw innych serwisach WP

* Pytamy.pl: Czy Jarosław Kaczyński powninien odsunąć się od polityki?
* Media: Ziobro: PiS nie może więcej przegrać!
* Wikipedia WP: Tadeusz Cymański
Martuś Droga!
Ja tylko przedstawiam swoje przypuszczenia dotyczące zadziwiających zainteresowań ludźmi z przegranej partii, której problemy - według mnie - nie powinny być tak głośno roztrząsane. Sama widzisz ile artykułów znalazłem, za jednym kliknięciem. Czy ja nie mogę być zadziwiony i czy nie mam, całkowicie podstaw do dziwowania? Tak jakby ważniejszych spraw w Polsce nie było. Wszędzie, na pierwszych stronach o "wrzeniu" w PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu, obiecałam sobie nie komentować sytuacji w PiS, bo wielokrotnie czytałam, że to wewnętrzna sprawa tej partii. Jednak przestaje być sprawą wewnętrzną, skoro zaczyna się o nią obwiniać wszystkich wkoło, z dziennikarzami na czele. Tym razem politycy PiS sami się postarali o nagłośnienie w mediach swoich rozgrywek - wystarczy przejrzeć ostatnie numery "Naszego Dziennika". I jeśli było to celowe działanie, to właśnie ich należy o nie obwiniać.
Proszę przeczytać fragment wywiadu z Ryszardem Czarneckim:

"Był Pan zaskoczony wywiadami, których udzielił Zbigniew Ziobro?
- Może mniej zaskoczony, ale bardzo nimi zmartwiony.

Ale dlaczego niezaskoczony?
- To wisiało w powietrzu od ubiegłego tygodnia. Krytyczne wypowiedzi Tadeusza Cymańskiego odbierałem jako element szerszej akcji politycznej. Świat jest mały i gdy usłyszałem, że Zbigniew Ziobro dzwoni do dziennikarzy i umawia z nimi na wywiady, które koniecznie muszą się ukazać przed wyborami do Klubu Parlamentarnego PiS, zrozumiałem, że coś się święci. Dlatego nie byłem zaskoczony, ale zasmucony.

Dlaczego zasmucony?
- Zbigniew Ziobro zademonstrował na zewnątrz brak jedności, która dla naszej partii jest sprawą absolutnie fundamentalną. Wiemy, że wyborcy prawicy nauczeni bardzo bolesnymi doświadczeniami z lat 90., kiedy prawica była podzielona, rozdrobniona, zwaśniona i skłócona, kiedy każdy chciał być szefem partii i kapitanem małego statku, zamiast pierwszym oficerem, żądali od polityków jedności.

Ale Zbigniew Ziobro jest przecież wiceprezesem partii. Mówi to samo, co Pan: najważniejsza jest jedność, nie podważa pozycji prezesa, jedynie domaga się zmian, które, w jego ocenie, są konieczne do tego, by wygrać kolejne wybory. Podkreśla, że należy po przegranych wyborach na ten temat dyskutować. Co w tym złego?
- To, że wybory przegraliśmy - nie ma co do tego dyskusji. Nikt z PiS nie twierdzi, że jest inaczej. Trwa analiza tej porażki, ale musi ona zostać przeprowadzona wewnątrz partii i nie powinniśmy biegać z tym do mediów, by podsuwać im temat problemów trapiących PiS. Proszę zwrócić uwagę, że od tygodnia trwa medialny festiwal z moją formacją w roli głównej. Najpierw Tadeusz Cymański, teraz Zbigniew Ziobro koncentrują uwagę środków masowego przekazu na PiS, a w tym samym czasie mediom umyka to, co jest istotne."

Proszę zwrócić uwagę na te słowa: "Zbigniew Ziobro dzwoni do dziennikarzy i umawia z nimi na wywiady, które koniecznie muszą się ukazać przed wyborami do Klubu Parlamentarnego PiS".
Nb. prowadzący wywiad dziennikarz "ND" ma podobne odczucia jak ja:
"Czytałem na portalu "Gazety Wyborczej" m.in. Pańską wypowiedź, w której nie tylko krytykował Pan Ziobrę, ale także mówił, że on sam "wyrzuca się z PiS". A więc Pan też prowadzi dyskusję za pośrednictwem mediów, i to w dodatku PiS wrogich."

Komentarz został ukrytyrozwiń
LINKe
  • LINKe
  • 28.10.2011 21:38

@ Spolegliwe media ? Nasz Dziennik , Gazeta Polska , Rzeczpospolita , Uważam RZe - to tu chodzą pisowscy rozłamowcy , TAK TAK to czysto PO-wskie media .Czy każdy wpis musi zawierać skrót PO ? To jakaś paranoja !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Rafał napisał: "Panie Tadeuszu, chciałbym nieśmiało przypomnieć, że Zbigniew Ziobro i Arkadiusz Mularczyk w tym tygodniu odbyli swoiste tournee po wszelkich możliwych mediach, gdzie ochoczo udzielali wywiadów."
Odpowiem tak, że nie mam tak dokładnych informacji, jak Pan. Ale z tego, co wiem, to dziennikarze docierają d znanych polityków i od nich zbierają informacje, albo przeprowadzają z nimi wywiady. Tym, że politycy PiS-u latali po redakcjach, i studiach telewizyjnych - to już mnie Pan zaskoczył. Spierał się nie będę, bo jak powiedziałem, od zawodowego dziennikarstwa jestem, za daleko. Jeśli to, co Pan napisał jest prawdą - w co nie powinienem wątpić - to rzeczywiście zachowanie Mularczyka i Ziobry może niepokoić innych członków PiS-u.
Mnie się jednak wydaje, że bardziej prawdopodobne jest działanie, spolegliwych Platformie Obywatelskiej mediów, mające w zamiarze osłabienie PiS-u, albo jego rozbicie metodą podpuszczania jednych , na drugich, szczuciu na prezesa i głoszeniu "nowin" o agonii, dogorywaniu i natychmiastowym PiS-u upadku. Wszak to metody znane i stosowane w polityce i nikogo nie powinny dziwić. Wielokrotnie słyszałem, że polityka, to "jeden wielki syf".

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 28.10.2011 20:11

Błaszczak do pięt nie dorasta Ziobrze i może być co najwyzej jego lokajem widać ze wypłukany ze wszystkich talentów pewnie prezes takich potrzebuje no papug

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
  • Adam
  • 28.10.2011 13:51

Moja propozycja na zagospodarowanie elektoratu nieprzychylnemu Kaczyńskiemu.
Ziobro wchodzi do prawicy lub innego zmargilizowanego ugrupowania typu prawica polska i na wzór zachoni odkupienia (upadających spółek) przejmuje stery w takiej partii , gdyż ma za sobą wielu członków członków, którzy go przeciez wybierają. Z Presem Kaczyńskim ma układy koleżeńskie, często się spotykają, obradują, nie krytykują się wzajemnie a nawet wspomagają, pokazują, że PIS i Ziobro może rządzić z innymi ugrupowaniami. Wybory Parlamentarne wygrywają obie partie. Co wy na to ?
Platforma za niesprzyjające reformy i dług publiczny dostaje kopa w doopę od wyborców i mamy Państwo prawa a nie tak jak teraz afery, łapówki 2 ml i przekręty i rudego fircyka okłamującego wyborców.

Aby rządził PIS musi Zbyszek Ziobro mieć własną partię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 28.10.2011 13:14

PiS, cały jest z logika na bakier.
Język wolski i takaż semantyka, nie przynoszą im chwały, ani splendoru mądrości :).
Poza tym to partia o najmniejszym potencjale intelektualnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.Błaszczak chyba ma problem ze zrozumieniem tekstu.Czytałem wywiad z p.Ziobro i nigdzie nie ma słowa o rozłamie na dwie partie. Tylko o utworzeniu drugiej obok PIS-u o innym charakterze. Przecież PIS otworzył się na inne prawicowe ugrupowania więc w czym rzecz? Pan Błaszczak za bardzo się stara być pretorianem Prezesa. J.Kaczyński jest bardzo utalentowanym politykiem.wiedzą o tym jego wrogowie dlatego tak bardzo się Go boją-emerytura itp. Ziobro chyba nie zostawił inteligencji w Brukseli i wie że bez J.Kaczyńskiego PIS stanie się łupem PO

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.