164569 miejsce

Błaszczyk bez szans na medal

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-21 07:21

Lucjan Błaszczyk nie zdobędzie medalu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Polak uległ w trzeciej rundzie turnieju Chińczykowi Liqin Wangowi 0:4 (2:11, 6:11, 7:11, 8:11).

Koniec występów Igora Janika w Pekinie

Igor Janik nie wystąpi w finale rzutu oszczepem. Polak uzyskał wynik 77,63 metra i zajął 9. miejce w swojej grupie eliminacyjnej.

Zapasy, styl klasyczny

Radosław Horbik oraz Bartłomiej Bartnicki pożegnali się już z olimpijskimi zawodami w zapasach. Trzeci nasz reprezentant, który dziś pojawił się na macie Mateusz Gucman, ma jeszcze szansę na walkę w repasażach.
Horbik, który startował w kategorii 84 kilogramów uległ Irańczykowi Rezie Yazdani. Jego rywal przegrał w drugiej rundzie turnieju z Nowruzem Temrezem z Azerbejdżanu, co oznacza, że Polak nie dostanie szansy na walkę w repasażu.

Z tego samego powodu na macie nie pojawi się już Bartłomiej Bartnicki, który w pierwszej rundzie przegrał swój pojedynek z Chinczykiem Lei Liangiem. Rywal Polaka uległ w drugiej rundzie z Amerykaninem Stevem Mocco. W ten sposób Bartnicki stracił szanse na udział w repesażach.

Zapasy, styl wolny

Słabo rozpoczęli wystepy Polscy zapaśnicy. Wszyscy trzej startujący dziś Polacy przegrali swoje pierwsze walki po 2:0.

W kategorii 84 kilogramów Radosław Horbik uległ Irańczykowi Rezie Yazdani. Walczący w kategorii 96 kilogramów Mateusz Gucman przegrał z Azerem Khtagiem Gazyumowem. Bartłomiej Bartnicki, walczący w kategorii 120 kilogramów uległ Chińczykowi Lei Liangowi.

Chód na 20 km

Sylwia Korzeniowska zajęła 21.miejsce w chodzie na 20 kilometrów kobiet. Złoty medal zdobyła Rosjanka Olga Kanyszkina, srebro Norweżka Kjersti Platzer a brąz Włoszka Eliza Rigaudo.

Pięciobój nowoczesny

Marcin Horbacz zajmuje 8. miejsce a Bartosz Majewski - 28., po pierwszej konkurencji pięcioboju nowoczesnego. Po strzelaniu prowadzi Czech David Svoboda.

Na pięciobój nowoczesny składa się pięć konkurencji: strzelanie, szermierka, pływanie, jazda konna i bieg na 3 kilometry. Wszystkie rozgrywane są jednego dnia igrzysk.