Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35079 miejsce

Błaszkowscy rajcy bronią skazanego radnego

Radni gminy Błaszki (powiat sieradzki) po raz kolejny nie zdecydowali o odwołaniu radnego skazanego prawomocnym wyrokiem.

 / Fot. Karol RajewskiIreneusz Sobczak, który jest radnym Gminy i Miasta Błaszki został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym 13 lutego 2008 roku. Z ustaleń policji wynika, że kilka miesięcy wcześniej radny prowadził samochód w stanie nietrzeźwym. W jego organizmie wykryto 0,73 promila alkoholu. Po skierowaniu sprawy do sądu zabrano mu prawo jazdy na dwa lata i ukarano grzywną w wysokości 2800 zł. Z wyjaśnień radnego wynika, że wypił tylko dwa drinki z okazji urodzin wnuka i wsiadł do samochodu po odczekaniu około dwóch godzin. Nie był więc świadom, że ma jeszcze alkohol we krwi.

Radny Ireneusz Sobczak, który jest radnym już cztery kadencje cieszy się dobrą opinią społeczną. Choć uchwała o odwołaniu radnego Sobczaka trafiła już dwukrotnie na obrady błaszkowskich rajców, została za każdym razem wycofana z porządku obrad. W marcu wnioskował o to radny Zenon Kuświk, a na ostatniej sesji, 29 kwietnia 2008 roku, radny Andrzej Melka. Radni uzasadniają swoją decyzję tym, że to nie to oni powoływali pana Sobczaka i dlatego nie powinni przykładać ręki do jego odwoływania. Póki co Rada Gminy i Miasta Błaszki obraduje w okrojonym składzie, gdyż radny Ireneusz Sobczak jest obecny na sesjach, ale nie nie bierze udziału w głosowaniach.

Ze względu na fakt, że radni po raz kolejny nie podjęli żadnej uchwały w tej sprawie, teraz wojewoda łódzki ma 30 dni na wezwanie radnych do podjęcia uchwały. Jeśli radni nadal będą konsekwentni w swoim postępowaniu i nie podejmą uchwały o odwołaniu radnego, wojewoda wyda zarządzenie zastępcze o odwołaniu radnego, które można oczywiście zaskarżyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.