Facebook Google+ Twitter

BŁAŻUSIAK POBIEGNIE W POZNANIU DLA TYCH, KTÓRZY BIEGAĆ NIE MOGĄ

8 maja odbędzie się 3. edycja Światowego Biegu Wings for Life. Wśród uczestników, którzy staną na starcie w Poznaniu będzie Tadeusz Błażusiak. To będzie jego prawdziwy debiut w tej imprezie.

 / Fot. Tadek BłażusiakW ubiegłym roku, nie mógł osobiście pojawić się na starcie, więc dołączył do inicjatywy, korzystając ze specjalnej aplikacji na telefon. Pokonał 11,48 km. Już za 10 dni, najlepszy w historii enduro zawodnik, będzie mógł sprawdzić, jak to jest uciekać przed realnym, nie wirtualnym Samochodem Pościgowym.

Tadek Błażusiak, dzięki niesamowitym sukcesom, jest nie tylko numerem jeden polskiego offroadu, ale również jednym z najlepszych zawodników w historii tego sportu na całym globie. Błażusiak pochodzi z Nowego Targu, jednak na co dzień mieszka w Andorze. Jego częste starty w zawodach sprawiają, że rzadko pojawia się w Polsce. Tym większą gratką dla jego fanów będzie jego udział w Wings for Life World Run w Poznaniu.

„Szczerze mówiąc, już nie mogę się doczekać” – mówi Taddy – „Myślę, że to będzie super przeżycie. Do tego szczytny cel - fajnie zrobić coś przyjemnego i pożytecznego jednocześnie. Tym, którzy pojawią się w Poznaniu z wielką przyjemnością przybiję piątkę!”

Tadek, który kilka dni temu świętował 33. urodziny przyznaje, że nie biega często, a jego kolana mają już spory przebieg sportowy. Nie nastawia się zatem na spektakularny wynik. Przyznaje, że nawet początkujący amatorzy biegania, dadzą radę go wyprzedzić. Z pewnością, przed samochodem-metą, dłużej będzie uciekać dziewczyna Błażusiaka.

„Asia jest w świetnej formie, którą cały czas szlifuje. Jestem pewien, że samochód szybko jej nie dogoni” – przewiduje zawodnik.

Tu jednak nie zwycięstwo jest najważniejsze. Wspólnym celem, który przyświeca wszystkim uczestnikom Wings for Life World Run jest dobra zabawa dla słusznej sprawy – zbieranie pieniędzy na badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego (100 % opłat startowych przeznaczane jest na finansowanie przełomowych badań nad tym schorzeniem). Już teraz wiemy, że w Poznaniu padnie rekord frekwencji. Lista startowa przekroczyła 4 tysiące uczestników, co przewyższa ilość osób, które wystartowały w Polsce w poprzednich edycjach. Zapisy cały czas trwają na stronie www.wingsforlifeworldrun.com

Oprócz Błażusiaka, w Poznaniu pobiegną również: Jarek Hampel, Michał Kościuszko, Kuba Przygoński, Marek Dąbrowski. Wszyscy będą uciekać przed Samochodem Pościgowym prowadzonym, z zawrotną początkową prędkością 15 km/h, przez Adama Małysza.

* * *
Wings for Life World Run to unikalne wydarzenie sportowe, którego celem jest budowanie świadomości urazów rdzenia kręgowego oraz zbieranie funduszy na badania nad tym schorzeniem. Cechami wyróżniającymi inicjatywę jest ta sama godzina rozpoczęcia biegu na całym świecie, w ponad 30 krajach (13:00 w Polsce, tj. 11:00 UTC) oraz brak klasycznej linii mety. Wyznacza ją jadący za uczestnikami Samochód Pościgowy, który rusza 30 minut po starcie. Każdy z biegaczy musi utrzymywać odpowiednie tempo, aby pozostać przed jadącym autem. Jeśli uczestnik zostanie przez nie wyprzedzony, automatycznie kończy swój udział. Wyniki wszystkich uczestników, którzy zostają wyminięci przez auto zostają porównywane – kobieta i mężczyzna najdłużej uciekający przed „metą” zdobywają tytuł światowych zwycięzców Wings for Life World Run. Pierwsza edycja odbyła się w 2014r. 8 maja 2016r. po raz trzeci gospodarzem biegu w Polsce będzie Poznań. Opłata startowa wynosi 120 zł i w całości przeznaczana jest na badania nad urazami rdzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.