Facebook Google+ Twitter

Błędne rozpoznania powodem ekshumacji ofiar katastrofy TU154 ???

Identyfikacje (błędne?) ofiar katastrofy smoleńskiej wg prokuratury dyskredytują rozpoznających ciała.

Takie stanowisko usiłował przekazać czy podtrzymać, podczas wtorkowej konferencji prasowej, płk. Ireneusz Szeląg z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Odniósł się do tej kwestii na marginesie głównego tematu tj. nerwowego dementi rewelacji "Rzeczpospolitej" o śladach trotylu i nitrogliceryny na wraku tupolewa. Dowiedzieliśmy się przynajmniej, że rzeczywiście w tajemnicy przed opinią publiczną odbyły się badania pirotechniczne wraku, a ich wyniki mogą świadczyć o obecności na wraku składników używanych przy produkcji materiałów czy substancji wybuchowych. Dementi opierało się właśnie na takiej analityczno-chemicznej analizie.

Można by z przedstawionej argumentacji wysnuć wniosek, że równie dobrze ślady takie mógłby pozostawić eksplodujący krem do golenia, jak i laska dynamitu. Pułkownik odniósł się także mimochodem do potwierdzonej już oficjalnie pomyłki, co do tożsamości dwóch ostatnich, ekshumowanych ofiar. Oświadczył, że powodem błędnej identyfikacji, przynajmniej jednej z dwojga ekshumowanych osób, było błędne rozpoznanie przez polskiego dyplomatę.

Pułkownik dodał, że on sam identyfikował tę osobę i przypisał jej tę samą tożsamość. Dyplomata nadal upiera się, że właściwie rozpoznał ciało. Dowodem na jego błąd mają być zapisy w dokumentacji, lecz żadnych dokumentów nie przedstawiono - ani polskich, ani rosyjskich. Brak zatem wiedzy o tym, kto i w jakich okolicznościach sporządził owe dokumenty i w jaki sposób ma z nich wynikać kto i na jakim etapie popełnił błąd.

W podobny sposób z mównicy sejmowej Naczelny Prokurator Seremet dezawuował rozpoznających ciała jednej z poprzednio ekshumowanych par ofiar. Posługiwał się przy tym tą samą retoryką i argumentacją. Argumentacja taka nie wytrzymuje prób krytyki i jest przedstawiana arbitralnie tj. jest tak jak mówię, bo ja tak mówię i są na to jakieś papiery. Zdumiewające w demokratycznym państwie UE.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

nie jest z nadania tylko z ustawowej "kontrasygnaty" prezydenckiej. przedstawiono ustawowe 2 kandydatury z czego jedna była zdaje się zaangażowana w stawianie zarzutów byłemu ministrowi sprawiedliwości

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.