Facebook Google+ Twitter

"Błędne siostry". Recenzja powieści Renaty L. Górskiej

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-08-14 10:02

Karola nie widzi życia poza pracą, cierpi na okropne migreny, a poza tym jest niezadowolona ze związku z obcokrajowcem Timem. Postanawia wrócić do Polski i tu zaczyna się ciąg niesamowitych zdarzeń.

Migreny nękające główną bohaterkę zmuszają ją do wzięcia urlopu i podjęcia leczenia. Od koleżanki z pracy, a zarazem jedynej osoby, z którą Karola utrzymuje bliższe kontakty, dostaje propozycję wyjazdu. Regina, która również pochodzi z Polski proponuje wyjazd do domku w paśmie Karkonoszy. Bohaterka niechętnie powraca do Polski, gdyż ma świadomość powrotu do wspomnień sprzed lat. Karola dociera do domu, przyzwyczaja się do warunków tam panujących.

Dom, który należy do brata Reginy, miał być pusty i był. Do czasu. Gdy pewnego dnia zjawia się mężczyzna o tajemniczym imieniu Armin. Twierdzi, że to jego dom i nie życzy sobie współlokatorów. Po sprzeczkach, kłótniach i ostrych wymianach zdań, Armin pozwala Karoli zostać w domu na polanie.

Książka to jedna wielka tajemnica, bohaterowie ukrywają przed sobą jakieś tajemnice, a i dom, w którym mieszkają okazuje się tajemniczy. Tą niesamowitą historię domu udaje się ukrywać Karoli dzięki listom, książkom, a także pomocy lokalnego antykwariusza.

Autorka książki w kolejnych wątkach ujawnia pewne tajemnice i pozwala poznać czytelnikowi przeszłość Armina i Karoli.

W całość opowieści wplątana jest karkonoska legenda o błędnych siostrach, które według legendy wyszły w Karkonosze i tam zginęły. Ukazywały się później mieszkańcom jako dwie sarny na polanie.

Książka momentami dość nużąca, jednak nie jest nudna. Z każdą chwilą budzi większe zaciekawienie. "Błędne siostry" to pierwsza książka Renaty L. Górskiej
jaką przeczytałem. Myślę, że powrócę jeszcze do jej twórczości.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Psor
  • Psor
  • 16.08.2012 20:15

I dlaczego autor komentarze kasuje? Prawda w oczy kole? Pała za ten tekst!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iga S.
  • Iga S.
  • 14.08.2012 11:56

Nużąca, jednak nie nudna?! To się wzajemnie wyklucza. W odróżnieniu od książki (jest świetna!), autor przynudził mnie tą recenzją...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania Sośnicka
  • Ania Sośnicka
  • 14.08.2012 10:52

Za mało recenzji w tej recenzji. ;) Właściwie to opis plus na końcu trzy zdania własnej opinii. Hm...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.